Futbalová glosa: Keď zasiahne vo futbale vyššia moc

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 20.9.2018, 10.22, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: archív trnaskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce nad Parnou - Ružindol 3:3.

to určite nebude náhoda. Šieste kolo, šesť gólov a ešte šesť čistých šancí hráča, ktorý nosí ako posledné číslo 6. To sú iné čary. 666, tri šestky a šestnástka.

Predchádzajúce zápasy bosorákov naznačovali zlepšenie, lenže prišli s takou deravou defenzívou, že ich mohli iba čary zachrániť.

Ale treba uznať, že kúzla majú dobré, inak sa nedajú vysvetliť niektoré minely, tam musela úradovať vyššia moc.

Tretia minúta Jeďo sám na brankára, klasika.

V piatej Lusky vletel do šestnástky a tvrdou strelou prvýkrát prekonal hosťujúceho gólmana. 1:0.

15.minúta Jeďo opäť z päťky mimo.

O pár minút ťahal Paťkoló takmer až do Trnavy na Nemečanku a vhodnú príležitosť k strele prepásol.

Do súperovej päťky vletel aj osamotený Sedlo, tiež mimo sám pred brankárom.

V 30. minúte sme konečne dvihli ruky nad hlavu, že Jeďo sa po Paťkolovom presnom centri z ľahkej lopty chytil. 2:0.

Už bude dobre, už sme kúzla prekonali. No, máš ho vidieť. Ružindol síce prišiel s dňom otvorených dverí, ale náš záujem strieľať góly bol, akoby vystupovali Máziková s Jakubcom.

Opäť Jeďo dvakrát nič a chytili sa aj ďalší, akurát nie s takými šancami.

Výkon, ten miestami nevyzeral zle, najmä na začiatku to bolo o dobrom napádaní už na súperovej polovici, z čoho pramenili aj šance, minely nás však postupne pripravovali o istotu a veľa sľubných akcií sme rozohrávali do predu na rýchleho Pecka.

Akurát, že ten už za nás nehráva.

To využil súper a jednu z mála šancí aj využil. 34. minúta Moncman, 2:1.

Až do konca polčasu to už bolo kostrbaté, nad vodou nás držala dobre fungujúca stopérska dvojica, kedy sa k Marcelinhovi na svoj flek pridal Ivušo.

Do druhého dejstva sme opäť začali dobre. Po Pílkovom priamom kope najvyššie vyskočil Kladivár a netypicky hlavou opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov. 47. minúta a 3:1.

Znovu sme ovládli hru, vytvorili sme si aj slubné príležitosti a znovu sme doplatili na ich premieňanie.

Zato hostia čarovne využili naše ďalšie zaváhanie a v 73.minúte znížil na 3:2 Synak.

Potom zaujalo len negatívne extempore a to v tom zmysle, že nemôžem sa krotiť iba pri písaní, ale aj pri tom, čo z huby vypustím, alebo aspon ako hlasno a tak som sa asi po 9 minútach na ihrisku pobral dole.

A potom sme dostali aj tretí gól, ale ten som nevidel, lebo už som mal v očoch šampón.

A tak sme opäť ako aj pred dvomi týždňami stratili dva body. Sme to my kapustári.