Mladí trnavskí kickboxeri sa na turnaji v Prahe nestratili

ŠPORT - Bojové športy | 20.9.2018, 11.31, prispievatelia

V hlavnom meste Českej republiky Prahe sa v dňoch v úvode septembra uskutočnil prestížny turnaj v kickboxe WAKO (World Associations of kickboxing Organizations) K1 European cup.

Mladí trnavskí kickboxeri sa na turnaji v Prahe nestratili

Turnaj prebiehal v Aréne Sparta vyraďovacími zápasmi v atraktívnej kickboxerskej disciplíne K1 (upravený thai box) od mládežníckej až po seniorskú kategóriu. Na podujatí sa predstavili aj zástupcovia trnavských klubov Igor Banič (CBŠ Perun gym), Alex Drvar a Patrik Nitecki (Raptors).

Nastúpili v juniorskej kategórii, kde sa im podarilo získať pódiové umiestnenia. Alex Drvar si vybojoval bronzovú medailu v najľahšej hmotnostnej kategórii do 42kg v mladších junioroch.

Patrik Nitecki napodobnil svojho mladšieho oddielovho kolegu a získal tretie miesto v starších junioroch do 60 kg.

Vo finále mladších juniorov do 42 kg sa predstavil 13-ročný talent Igor Banič, ktorému bol súperom Lukáš Hudler, mladá česká hviezdička.

Igor prehral na body, zvolil defenzívnejší priebeh boja a Hudlera pustil do tlaku. Po zápase bol nahnevaný sám na seba, lebo pretaktizoval zápas, nebol to ten Igor akého poznáme – útočný, zdravo agresívny, dynamický.

Ale druhé miesto na tak významnom podujatí je skvelý výsledok a Igor po striebornej pozícii na Svetovom pohári v Innsbrucku si pripísal ďalšie výborné umiestnenie.