Futbalová glosa: V zeleninovom derby sme skončili so štvorkou

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V zeleninovom derby sme skončili so štvorkou

Z víťazstva sa tešila Modranka. Archívne foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Modranka - Hrnčiarovce 4:0.

tradičné modransko–hrnčiarovské, alebo zeleninové derby medzi Mrkvármi a Kapustármi malo jasného favorita, ktorý naplno bodoval minulý týden aj u Bílokostolanov.

Taktika teda bola jasná. Neotvárat vráta, ani keby madovým hlasom na nás volali, lebo za dverami by mohli stát modranskí vlci, čo by nás zežrali.

Radšej pekne zozadu vykukuvat, či je tam nékdze volný plac na rýchlu kontru. A aj sa našól. Ale pekne poporade.

Útočne naladení domáci začali búšením do plných, stredom plno, po krajoch plno, tak sa Dzesibolzajtra prezentoval dvoma lahkými pokusmi tiesnený na hranici šestnástky. Jedna mimo brány, druhú Bufón spolahlivo chycil.

Napriek defenzívnej taktike sme však v prvých minútach predvédli zopár pekných brejkov aj my, též však vačšinu skončili na hranici šestnástky, bez priamej strely na bránu.

Domáce akcie rozohrával Anco, často stredom, najlepšého kanonýra však spolahlivo odzbrojuvala svatá štvorica, dvaja stopéri a dvaja predstopéri.

A práve naši defenzívni junáci, často po domácich stratách lóbd, rozbíhali nebezpečné akcie. Také, že rýchle kontry sa temu teraz hovorí.

Do jednej takej som sa skúsil zapojit v 20. minúte aj já, že prešprintujem Valša a drb, rozpadol som sa. Tak do sprchy a do bufetu.

Obojstranne teda zajímavý futbal, len góle temu chýbali. A zasek najvác chýbali hlavnému, kerému sa už nescelo čakat a laknutý puscil metrový ofsajd.

Z pravej strany Geržo vypálil, Bufón loptu stlmil, Péchy v našej päťke v pokoji dofajčil a nakolko bol k bránkovej čáre bližší než naši stopéri, lobdu hlavou poslal do sita. 35.minúta a 1:0.

Odpovedat mohol vzápací Ondrík, ktorý si zbehol do otvorenej obrany, ale strelu lavačkou preváhal, s patu však našól Pata, a ešteže majú nad bránu sito, lebo v Linči by trafila ten kostol, čo tam ani bohaže nepuscá.

Domáci sa ešte potom sami vyhnali z dobrej pozície až k rohovej čáre a na opačnej strane prejavil ofenzívne chute Marcelinho, ktorý si od Paťkolá vypýtal fodbal na hranicu šestnástky a bombou do vingla nechal vyniknút domáceho gólmana.

Polčas.

Do druhého zase domáci naskočili lepší. Po rýchlej kontre z päťky trestuhodne zahodil Péchy, ale neskór si to už vynahradzil. Ale k temu sa dostaneme.

Hra sa vyrovnala, v strede zvádzali technické súboje Pílka s Ancom, nasledovalo druhé nevynúcené strídaný, Dudko sa porúčal s kapustovým členkom, čo mu tak napuchol po nevinne vyzerajúcom súboji.

Dovtedy nalavo dokázal ešte krocit Gerža, kerý začal potom ešče vác využívat svoju rýchlost.

V 66. minúte rýchlo potáhol, z prava poslal do čistej šance Križana, Bufón to však na van Damma zázračne vykryl, dorážka trafila do hlavy Ivuša, lobda chycila rotáciu, čo pomýlilo Marcelinha, odrazila sa do tyče a od nej do bufónových rúk.

V 68. minúte domáci gólman vykopol z malého vápna, Janko Plachý sa nalakal, že by sa mu pokazil účes, lebo po jeho strane behala po čáre blonďavá asistentka, z myslu asi též už behal po nejakej čáre aj on, k lobde sa dostal zase Geržo, posunul Péchymu, ten s nou pomaly až na detské ihrisko, ale z ostrého uhla, predsa len štrikované trafil. 68.minúta a 2:0.

Dovtedy reálna šanca na dobrý výsledek a bod/y sa pomaly začala vytrácat. A stracila sa úplne, po správne odpískanom pokutovom kope, kedy Anco neprejavil žádnu úctu k šedinám. 80. minúta a 3:0.

A nakolko na hrišči už nebol ani další pilier defenzívy Ivušo, začali sme sa obávat aj horšého.

Teprva potem sme zase zmrvili lahkú lopbu, tú zachycil Anco, posunul strelcovi kola do otvorenej defenzívy a ten sa už po druhýkrát vyhol Bufónovi velkým oblúkom a do prázdnej zvýšil v 81. minúte na 4:0.

Domáci však posledných 10 minút polavili, naši zabojuvali aspon o čest, na konečných 4:1 mohol dat dobre hrajúci Pílka, ale futsalovú strelu k bližšej žrdi mu Špernoga reflexívne nogou vyrazil. Tak 4:0.

A treba chlapcov nejak namotivuvat. Budúci týžden Jeďo zas nebude, rozpadnutý též hrat, ale začína mat také reči, že odtedy jak nehrá, ešče ani gól sme nedali...