Kickboxer Patrik Nitecki priviezol zo šampionátu v Taliansku medailové umiestnenie

ŠPORT - Bojové športy | 13.10.2018, 12.00, Ján Král

Kickboxer Raptors Trnava Patrik Nitecki dosiahol vynikajúci výsledok. Na majstrovstvách sveta v Taliansku federácie WAKO získal v závere septembra medailové umiestnenie.

Kickboxer Patrik Nitecki priviezol zo šampionátu v Taliansku medailové umiestnenie

Patrik Nitecki na šampionáte v Taliansku. Foto: archív Adriána Polakoviča

Vo štvťfinále porazil minuloročného majstra sveta zo Srbska, nasledoval zápas o finále proti rumunskému súperovi, v ktorom Niteckimu chýbali len dva body na postup.

Napriek tomu je jeho umiestnenie na tretej priečke výborné. Na podujatí sa zúčastnilo zhruba 2500 pretekárov zo 65 krajín.

„Ide o obrovský úspech, z ktorého máme veľkú radosť. Pri tejto príležitosti chceme poďakovať našim sponzorom ako aj Slovenskému zväzu kickboxu, pretože možnosti pre reprezentantov sa skutočne z roku na rok lepšia,“ uviedol Niteckiho tréner Adrián Polakovič.

Vôbec prvým trnavským medailistom v juniorskych kategóriach na MS v kickboxe organizácie WAKO v štýle K1 sa stal Štefan Šarmír (CBŠ Perun gym), ktorý obsadil tretie miesto vo váhovej kategórii do 91 kg v roku 2012.

Majstrovstvá sveta WAKO sa konali premierovo v Bratislave.

Úplne prvú historickú medailu z juniorských šampionátov pod hlavičkou WAKO v štýle K1 do 81 kg pre Trnavu získal na ME v roku 2011 v talianskom Lignano Sabbiadoro David Margitai (CBŠ Perun gym).

Najväčší medailový úlovok sa podaril Adamovi Kristekovi (CBŠ Perun gym), ktorý na minuloročných ME juniorov v macedónskom Skopje vo váhe do 91kg v K1 získal druhé miesto. Adam bol nominovaný aj tento rok, len sa zranil.