Volejbalistky prehrali v Kežmarku, po piatom kole sú posledné

ŠPORT - Volejbal | 28.10.2018, 07.00, prispievatelia

Úvod sezóny 2018 - 2019 sa volejbalovému extraligovému družstvu žien Hit UCM Trnava nedarí.

Volejbalistky prehrali v Kežmarku, po piatom kole sú posledné

Momentka zo zápasu s Kežmarkom. Foto: Hit

Po výmene trénera po dvoch rokoch je i úvod terajšej sezóny podobný ako v predchádzajúcich, slabá koncentrácia hráčok i individuálne drobné zranenia sa podpísali na posledné miesto v tabuľke.

Príčiny môžeme hľadať v rôznych oblastiach, objektívne však treba pripomenúť, že súťaž sa zúžila o dve "slabšie" družstvá a mnohí účastníci extraligy neváhali posilniť družstvá o zahraničné posily najmä vzhľadom na súčasnú kvalitu slovenských volejbalistiek.

Po prehre vo 4. kole proti VK Prešov na "domácej" pôde v Hrnčiarovciach nad Parnou 3:0 cestovalo Hit UCM Trnava do Kežmarku s odhodlaním zahrať dobrý zápas.

Hiťáčky v Kežmarku zahrali jeden z najlepších zápasov sezóny.  Predviedli vyrovnanú partiu najmä v prvom sete, keď mali 4 setbaly a hralo sa až do 34 bodu.

Nakoniec kúsok šťastia rozhodol o prvom sete v prospech Kežmarku, čo žiaľ poznačilo ďalší priebeh stretnutia.

Napriek najkompaktnejšiemu výkonu v sezóne, podľahlo Hit UCM Trnava Kežmarku a zaznamenali 5 prehru v sezóne.

Najviac bodov za Trnavu zaznamenala tradične Dasha Doluda (16), tromi blokmi sa prezentovala kapitánka Lenka Režná.

V 6. kole privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave o 19.00 hod. družstvo VTC Pezinok - Bilíkovú.

Volejbalová extraliga - 5. kolo:

KV MŠK Oktan Kežmarok - Hit UCM Trnava 3:0 (32,18,19)

Zostava Hit UCM Trnava: Límová (0), Grófová (3), Doluda (16), Režná (8), Vasková (8), Behúnová (13), libero: Gondeková (Zatrochová 3, Kočišová 1)

Rastislav Filípek, hlavný tréner Hit UCM Trnava: "S Kežmarkom sme bojovali, trápili ho a určite mu pridali zopár vrások, ale škoda, že vždy len do polovice každého setu. Nezvládnutia koncovka prvého setu nás stála lepší výsledok."