Halas zaplával slovenský rekord a splnil limit na šampionát v Číne

ŠPORT - Plávanie | 31.10.2018, 09.00, prispievatelia

V dňoch 20. – 21.10. 2018 štartovali plavci STU Trnava na medzinárodných pretekoch Veľká cena Brna. V tradične silnej konkurencii 500 plavcov z 80 klubov z Čiech, Rakúska, Maďarska a Slovenska potešili trnavskí plavci svojimi výbornými výsledkami.

Halas zaplával slovenský rekord a splnil limit na šampionát v Číne

Adam Halas (vľavo). Foto: archív rh

Najväčší úspech dosiahol reprezentant SR Adam Halas, ktorý zvíťazil v disciplíne 100 metrov polohové preteky a časom 54,22s vytvoril slovenský rekord mužov.

Zároveň týmto časom splnil limit na MS 2018 v Číne!

Adam vyhral aj disciplínu 50 metrov motýlik a v disciplínach 200 metrov polohové preteky a 100 metrov motýlik skončil druhý, tiež so splnenými limitmi na MS v Číne.

O ďalšie umiestnenia na stupni víťazov sa postarali juniorské reprezentantky SR Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) v disciplíne 50 metrov znak – 2. miesto a Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu) v disciplíne 200 metrov prsia – 3. miesto.

Vpravo Nina Vadovičová. Foto: archív rh

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Adam Pilek sa v disciplíne 200 metrov motýlik prebojoval do finále a skončil na 7. mieste.

Barbara Bartovičová vo finále 100 metrov znak skončila siedma. Výborným výkonom sa do finále 400 metrov polohové preteky prebojoval aj František Jablčník (ŠG J. Herdu), ktorý obsadil 6. miesto.