Trnavské volejbalistky potrápili Pezinok, na výhru však nedosiahli

ŠPORT - Volejbal | 6.11.2018, 09.01, prispievatelia

Ani bojovný výkon extraligového družstva Hit UCM Trnava nestačil na prvé víťazstvo sezóny v extralige žien. V mestskej športovej hale domáce vyhrali prvý set 25:17, ale v ďalších troch sa presadil Pezinok.

Momentka zo zápasu. Foto: Laura Péchyová

V prvom sete dokázali hostí zaskočiť presnou hrou v útoku a kvalitnou obranou na sieti. V druhom sete Trnavčanky prehrávali celý set, ale v koncovke sa priblížili na dva body.

Žiaľ, dovtedy solídne podávajúce hráčky Trnavy pokazili rad servisov a do koncovky sa už nedostali. Tretí set bol v réžii Pezinku, keď dominovali vo všetkých herných činnostiach.

Vo štvrtom sete podobne ako v druhom sete chýbalo kúsok šťastia a minimálne bod Trnava mohla získať. Napriek prehre predviedli volejbalistky Hit UCM Trnava bojovný a obetavý výkon, začo ich potleskom odmenili i diváci v hľadisku.

V najbližšom kole sa trnavské volejbalistky predstavia na pôde úradujúceho majstra Strabag Bratislava.

Cez víkend potešila prvoligová rezerva Hit UCM Trnava "B". Skvelým výkonom dokázali v 1. lige žien v jednom zápase zdolať lídra tabuľky Sláviu EU Bratislava "B" 3:0 (28, 24, 18) a v doterajšom priebehu súťaže tak v každom kole získali minimálne 1 víťazstvo.

6. kolo extraligy žien

Hit UCM Trnava - VTC Pezinok - Bilíková 1:3 (17,- 19,-11,-22)

Trnava: Límová 3, Grófová 3, Doluda 12, Režná 10, Vasková 14, Behúnová 15, liberá Slezáková a Gondeková (Zatrochová 0, Kočišová 1). Tréner: R. Filípek.
Pezinok: Sedláčková 4, Jelínková 13, Frindtová 16, Písečná 14, Fartelová 11, Beneková 3, liberá Nikmonová a Kačerjaková (Tereňová 1, Hrušecká 10, Erteltová 1, Šipošová 0). Trénerka: E. Koseková.

Najlepšia hráčka zápasu: Frindtova Monika (VTC Pezinok - BIlíková)
Diváci: 80

Rastislav Filípek, hlavný tréner Hit UCM Trnava: „Z našej strany výborne odohraný prvý set. Vlastnými chybami v koncovke druhého sme sa žiaľ pripravili o možnosť v ňom zabojovať o víťazstvo. Tretí set sme sa trošku stratili, ale chvályhodné je, že vo štvrtom sme boli opäť v hre. Napriek výsledku sa teším na ďalší zápas.“