Reprezentácia Slovenského zväzu karate vyhrala v Trnave turnaj v kumite družstiev

ŠPORT - Bojové športy | 3.12.2018, 07.00, prispievatelia

Muži domáceho KK Slovšport obsadili bronzový stupienok zhodne s trojčlenným maďarským tímom.

Reprezentácia Slovenského zväzu karate vyhrala v Trnave turnaj v kumite družstiev

Mestská športová hala v Trnave privítala počas prvej decembrovej soboty až štyri stovky súťažiacich karatistov z celého Slovenska aj spoza hraníc.

Široko rozvetvené trnavské karate sa môže popýšiť aj Vianočným turnajom. Koncom roka 1982 ho založil Tibor Mikuš a táto súťaž ešte doteraz nepauzovala.

Aktuálne je za nami 37. ročník. Pod strechou mestskej športovej haly dostal zelenú v sobotu 1. decembra.

Už tradične bol oň veľký divácky záujem. Konfrontáciu v kumite mužských tímov vyhral trojčlenný výber Slovenského zväzu karate.

Strieborný stupienok, po dramatickom finálovom súboji, obsadili obhajcovia prvenstva, reprezentanti Srbska.

O tretiu priečku sa podelili borci usporiadajúceho Karate klubu Slovšport a hostia z Maďarska.

Technickí realizátori, pod riaditeľskou taktovkou Renáty Gašparovičovej, i tentoraz prichystali Vianočný turnaj v hale na Rybníkovej ulici s tradičnou precíznosťou.

Súčasťou Vianočného turnaja 2018 boli mládežnícke majstrovstvá SR. Na trnavských tatami sa tak stalo ôsmy raz za sebou.

Sám vojak v karatistickom poli. Sensei Takedži Ogawa (* 24. 11. 1942) pri exhibičnom vystúpení v trnavskej hale. Legendárny Japonec pricestoval do slovenského Ríma z Rakúska, kde žije už od roku 1969.

Súčasťou podujatia boli majstrovstvá SR pre dievčatá a chlapcov od 12 rokov až po kategóriu U21. K tejto časti 11-hodinového programu sa trnavskyhlas.sk vrári v samostatnom fotoriporte.

Text: Jaroslav LIESKOVSKÝ