Nedeľa 20. 1., meniny má Dalibor, zajtra Vincent.Význam mien.

Trnavskí pretekári Halas a Záborská si vyplávali tituly majstra Slovenska

Vydané 3.12.2018 o 16.19, prispievatelia

V dňoch 23. – 25.11. 2018 sa plavci STU Trnava zúčastnili na Zimných majstrovstvách Slovenska seniorov v krátkom bazéne v Šamoríne, kde štartovalo 300 pretekárov z 50 klubov.

Trnavskí pretekári Halas a Záborská si vyplávali tituly majstra Slovenska

Štafetové obsadenie STU Trnava. Foto: archív rh

Týchto pretekov sa zúčastnilo aj 22 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Najviac sa darilo seniorskému reprezentantovi Adamovi Halasovi, ktorý svojimi výkonmi, 2 titulmi majstra SR a ziskom medailí vo všetkých plaveckých spôsoboch potvrdil, že je najvšestrannejším slovenským plavcom a pred Majstrovstvami sveta v Číne potvrdil dobrú formu.

O ďalší titul majsterky SR sa postarala juniorská reprezentantka SR Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu), ktorá v disciplíne 200 metrov prsia vytvorila rekord SR junioriek.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu) si vybojovala 3 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia a 400 metrov polohové preteky.

Medzi seniormi sa Adamovi Pilekovi podarilo získať striebornú medailu v disciplíne 200 metrov polohové preteky.

Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) sa prebojovala na stupne víťazov opakovane, keď v znakových disciplínach získala 2 bronzové medaily.

Trnavská výprava na pretekoch. Foto: archív rh

Juniorský reprezentant František Jablčník po zlepšení osobného rekordu získal bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov znak.

Bronzové medaily získali aj Tatiana Potocká (ŠG J. Herdu) v disciplíne 200 metrov voľný spôsob a Dalibor Krátky v disciplíne 100 metrov znak.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú a 3 strieborné a 2 bronzové medaily.

Okrem už spomenutých medailistov sa o medaily v štafetách postarali Jakub Husár a Barbara Bartovičová.

Miroslava Záborská s trénerom Rastislavom Hlavatým. Foto: Martin Vaňo

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Erik Beňo, Adam Hlavatý, Patrik Kudla, Tomáš Niedl, Rudolf Parízek, Bronislava Janáčová, Katarína Jedličková, Barbora Lengyelová, Natália Macková, Ema Matúšová, Alexandra Rakayová a Ema Štangová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénera Rastislava Hlavatého 22 medailí: 4 zlatých, 7 strieborných a 11 bronzových.

(rh)

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Na futbalistov Spartaka čaká v sobotu ďalšia previerka. O 13:00 nastúpia v Györi proti domácemu Györmotu.... celý článok

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

Syn sa narodil aj poslancovi mestského zastupiteľstva v Trnave Ľubošovi Kollárovi. celý článok

Futbalová glosa: Viac ako dolnoorešanská bažina je už len súboj s polárnym medveďom

Futbalová glosa: Viac ako dolnoorešanská bažina je už len súboj s polárnym medveďom

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu... celý článok

Jazierce Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Praktická ambulancia Trnava Fragile pridany Duo Rytmus Gašparík 2018 Marell Trnavské rádio

Truhlu s Jozefom Adamcom odprevádzali po emotívnom obrade zo štadióna za tónov Silenzia a potlesku fanúšikov... pozrieť video