Futsalisti remizovali v Žiline, bod zachránil desať sekúnd pred koncom kapitán Adámek

ŠPORT - Futsal | 9.12.2018, 21.26, prispievatelia

Trnavčanom patrí priebežné šieste miesto v tabuľke Varta Futsal ligy.

Futsalisti remizovali v Žiline, bod zachránil desať sekúnd pred koncom kapitán Adámek

Trnavčania priviezli zo Žiliny cenný bod. Archívne foto: IK

Trnavskí Bíli Andeli odohrali zápas jedenásteho kola Varta Futsal ligy v žilinskej športovej hale na Rosinkách a po konečnom hvizde sa radovali zo zisku cenného bodu.

Ako prvý skóroval v siedmej minúte hrajúci tréner Trnavy Martin Cintula zo štandardnej situácie.

Domáci tím potom dvomi gólmi Hudeka otočil skóre, ale Trnavčan Tomáš Mica minútu pred koncom vyrovnal na 2:2. Prvý polčas predsa len patril Žiline, Brazílčan Silva v úplnom závere poslal svojich do vedenia 3:2.

Bohumil Doubravský a Marek Gajdács v druhej polovici zápasu opäť vrátili misky váh na stranu Trnavy, ale rovnaký kúsok sa podaril aj Hudekovi s Krištofíkom. Pre Hudeka to bol tretí gól večera, čím skompletizoval hetrik.

Zápas plný zvratov, ktorý sa musel divákom páčiť vyrovnal na 5:5 desať sekúnd pred koncom kapitán Trnavy Andrej Adámek a vybojoval pre svoj tím cennú remízu. Vďaka tomuto bodu sa Trnavčania posunuli na šieste miesto

Varta Futsal ligy.

Najbližší zápas odohrajú Trnavčania na domácej palubovke, keď v nedeľu 16. decembra o 18.30 hostia favorizovaný Lučenec.

VARTA futsal liga  – 11. kolo:

Makroteam Žilina - Bíli Andeli – futsal 5:5 (3:2)

Góly: 18., 18. a 36. Hudek, 20. Silva, 37. Krištofík – 7. Cintula, 19. Mica, 28. Doubravský, 29. Gajdács, 40. Adámek

Diváci: 50

ŽILINA: Kováč, Košút, Porubčanský, Hudek, Krištofík, Baláž, Škulec, Torres, Dos Santos, Da Silva, Sliva, Zátura

BÍLI ANDELI: Kubíček, Adámek, Cintula, Gajdács, Veselovský, Koricina, Mica, Doubravský, Kovelskyi, Trubač, Vahalík

1   Mimel Lučenec 10 9 0 1 75:20 27
2   Pinerola Futsal 1994 10 9 0 1 62:20 27
3   Wild Boys '02 Bratislava 10 6 1 3 36:21 19
4   ŠK Makroteam Žilina 10 5 3 2 54:41 18
5   Lion car MIBA Banská Bystrica 10 3 1 6 44:60 10
6   FC Bíli Andeli futsal 10 3 1 6 26:45 10