Trnavským športovým gymnastkám sa v závere roka darilo

ŠPORT - Ostatné športy | 11.12.2018, 13.02, prispievatelia

Členky Klubu gymnastických športov Slávia Trnava pretekali v Detve a Nových Zámkoch.

Trnavským športovým gymnastkám sa v závere roka darilo

Katarína Valentová (uprostred) a Layla Tubomeni (vľavo) na stupňoch víťazov. Foto: archív klubu

Mladým trnavským gymnastkám sa v závere kalendárneho roka súťažne darilo, v závere novembra sa predstavili na Majstrovstvách SR v žiackych A kategóriách v Detve – memoriáli manželov Žifčákovcov a na Majstrovstvách SR B kategórie v Nových Zámkoch v úvode decembra.

V Detve medzi najmladšími žiačkami obsadila Stela Supeková druhé miesto. Laure Belicovej tesne unikol bronzový stupienok a skončila štvrtá.

Stela Supeková získala striebro aj vo vyhodnotení Slovenského pohára Jipast za rok 2018 v kategórii najmladších žiačok A.

V mladších žiačkach sa majsterkou Slovenska stala Katarína Valentová, druhá skončila Layla Tubonemi, štvrtá Petra Hučková a za ňou Sofia Krištofovičová.

Valentová triumfovala v celkovom hodnotení Slovenského pohára Jipast 2018.

„Na Memoriáli manželov Žifčákovcov sa zúčastnila Elena Ušáková. Po nevydarenom preskoku sa umiestnila v celkovom hodnotení až na 35. mieste. Na ostatných náradiach sa však dostala do finále. Na bradlách dosiahla piate miesto, na prostnom taktiež. Na kladine jej len o 33 tisícin uniklo tretie miesto. Sklamanie však netrvalo dlho, keď ju v slovenskom pohári Jipast 2018 vyhlásili za víťazku v kategórii junioriek A,“ uvádza facebookový profil klubu.

Trénerky Lenka Lehotová, Karin Prodaj Belicová (zľava hore) a rozhodkyne Monika Sisková a Petra Supeková. Spodný rad: Sofia Krištofovičová, Laura Belicová, Stela Supeková, Katarína Valentová, Layla Tubonemi a Petra Hučková.

V Nových Zámkoch Nela Velikaničová nepretekala kvôli zraneniu, prišla si len po ocenenie v celkom hodnotení slovenského pohára Jipast za rok 2018, kde skončila na výbornom druhom mieste v kategórii mladších žiačok B.

„Viktória Česneková sa zlepšila o dvanásť miest od posledných pretekov, čo je najlepšie zlepšenie za tento rok. V kategórii mladších žiačok B skončila na ôsmom mieste.

Noemi Tatyová v kategórii najmladších žiačok B skončila tretia,“ uvádza profil sociálnej siete klubu.