Trakovická interliga: Štrkáči môžu vytvoriť rekord súťaže

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.12.2018, 11.11, prispievatelia

Po zatiaľ poslednom stretnutí v interlige sa na vedúcej pozícii usadil majster FC Štrkáči, stále ale len o skóre pred Galanovou.

FC Loky sa výsledkovo trápi, hoci predvádza dobré výkony. Zdá sa, že tím si vyberá nováčikovskú daň. Foto: archív interligy

V stretnutí Hoffenheim - Štrkáči mužstvá vsietili spolu 28 gólov za 50 minút, čo je nový rekord súťaže.

Tabuľka sa postupne formuje, v sobotu sa uzavrie polovica súťaže a v nedeľu už prídu na rad prvé odvety.

FC Štrkáči stále atakujú rekord interligy - vyhrať súťaž tak, aby zvíťazili v každom stretnutí.

sobota, 7 kolo:

FC Loky - UIFK Husqvarna 1:8 (1:5)

Góly: Lipovský - Šulák, Blažo 2, M. Mužila 2, Gono, Hlavanda, Malovec

Husqvarna bez kapitána Skurčáka mala raketový nástup, keď v 10. minúte viedla 3:0. O pár momentov Lipovský vykresal iskierku nádeje pre Loky, ktorá zhasla do prestávky. V druhom polčase Husqvarna vsietila ešte tri góly. Výsledok 1:8 je pre Loky krutý nakoľko bola vyrovnaným súperom.

Atletico Družba - LMV Hoffenheim 4:10 (4:5)

Góly: Mrva 3, Januš - Dujsík 3, Trokan 6, Kubiš

Atletico Družba prvýkrát v sezóne viedlo a to až tri krát, ale na body to nestačilo. Hoffenheim sa zapotil v prvom polčase. Do 37. minúty to bolo v druhom polčae stále len o gól 5:4. V záverečných minútach sa Hoffenheim ale rozbehol a získal prvé víťazstvo v ročníku.

Guadalajara - Goldenboys 10:3 (5:1)

Góly: Ščasnovič, Bošácky 3, Kollár, Bunček 4, Hábes - Bango 2, Bindics (7 m)

Goldenboys išli do vedenia po najrýchlejšej a správne odpískanej sedmičke v prvej minúte stretnutia. Paradoxne, gól naštartoval Guadalajaru, ktorá rozniesla súpera výsledkovo a ukázala ešte niektoré ukážkové akcie. Kto čakal vyrovnané stretnutie, mýlil sa.

nedeľa, 8 kolo:

FC Partyboys - Guadalajara 5:2 (2:1)

Góly: Taraba 2, Kubiš 2, Bališ - D. Paulovič, Ščasnovič

V úvode sa hral vyrovnaný futbal, pokiaľ Taraba zo svojej pravačky nevytiahol dva projektily, ktoré zastavila až sieť. Denis Paulovič do prestávky znížil, Partyboys si ale v druhom polčase udržalo vedenie a Guadalajara je z bitky o titul von i vďaka pravidelne horšej dochádzke počas nediel.

Galanová - FC Loky 4:2 (1:0)

Góly: Šajter 2, Černai, Zdenek - Jančovič, Talamon

ČK: Šajter - Tománek

Loky bola herne lepšia, ale Galanová súpera školila v efektivite. Takmer všetky šance premenila. Loky si vytvorila veľa príležitostí, dala však o dva góly menej. Galanová je stále v hre o najvyššie umiestnenia.

UIFK Husqvarna - Atletico Družba 8:1 (4:0)

Góly: Blažo, Gono 2, M. Mužila, E. Mužila 3, Dobšovič - Brešťanský

Husqvarna bodovala aj v druhom stretnutí víkendu naplno. Hráči potešili kapitána Skurčáka až na Oravu a odkazujú mu že nech sa nevracia, že bez neho to ide lepšie. Atletico pokračuje v bezbodovom ťažení, ale na hracej ploche sa zabáva a úsmev jeho hráčom nechýba i napriek nepriaznivým výsledkom.

FC Štrkáči - LMV Hoffenheim 27:1 (11:1)

Góly: M. Srnec 8, Sedlák 7, Janák 7, Jaroška 2, Janovič, E. Srnec, vlastný - Kubiš

Štrkáči v sezóne vsietili svoj rekordný počet gólov v zápase a spolu s čestným úspechom Hoffenheimu vytvorili rekord súťaže s počtom gólov v jednom stretnutí (28 gólov za 50 minút). V aktuálnom ročníku v interlige si otvoril strelecký účet debutant v sezóne sedemgólový Janák, ako i Eduard Srnec jedným presným zásahom.