Futsalisti vzdorovali favoritovi väčšinu zápasu, napokon Lučencu podľahli

ŠPORT - Futsal | 18.12.2018, 09.31, prispievatelia

Päť minút pred koncom zápasu bol stav vyrovnaný 4:4.

Trnavčania napokon na Lučenec nestačili.

Prvý polčas zápasu trnavských futsalistov proti favorizovanému Lučencu patril Brazílčanovi Matheusovi Ribeirovi, ktorý stihol domácim nastrieľať hetrik.

Bíli Andeli však statočne bojovali a po zásahoch Bulušeka zo šiestej a kapitána Adámeka z devätnástej minúty prehrávali pri odchode do šatní iba o jeden gól.

Strelecká naháňačka pokračovala aj po zmene strán, na 4:2 pre hostí upravil špílmacher Attila Fehérvári a zopár sekúnd po ňom si Lučenčan Hricov strelil vlastný gól a rozdiel bol opäť jednogólový.

O minútu neskôr sa po strele Andreja Adámka dostal k dorážke Jozef Koricina a dokonca vyrovnal na 4:4.

Trnavčania siahali na bod, ale Peter Kočiš päť minút pred koncom poslal Lučenec opäť do vedenia. Pri záverečnej hre Trnavy bez brankára uzavrel na 6:4 ďalší Brazílčan Steinwandter.

Najbližší zápas odohrajú Trnavčania na palubovke Banskej Bystrice, duel sa začína v piatok 21. decembra o 20.00.

VARTA futsal liga  – 12. kolo:

Bíli Andeli – futsal - Lučenec 4:6 (2:3)

Góly: 6. Bulušek, 19. Adámek, 29. vlastný, 30. Koricina – 3., 12. 14. Ribeiro, 29. Fehérvári, 35. Kočiš, 40. Steinwandter

Diváci: 150

BÍLI ANDELI: Kubíček, Adámek, Cintula, Gajdács, Veselovský, Koricina, Mica, Doubravský, Trubač, Vahalík, Babják, Gumbír, Bulušek, Humel

LUČENEC: Oberman, Fehérvári, Greško, Steinwandter, Filho, Hricov, Luciano, Ribeiro, Mikuš, Kulich, Kočiš, Brunovský, Klema, Mészáros

1   Mimel Lučenec 11 10 0 1 81:24 30
2   Pinerola Futsal 1994 11 10 0 1 68:20 30
3   Wild Boys '02 Bratislava 10 6 1 3 36:21 19
4   ŠK Makroteam Žilina 11 5 4 2 58:45 19
5   Lion car MIBA Banská Bystrica 11 3 2 6 50:66 11
6   FC Bíli Andeli futsal 11 3 1 7 30:51 10