Trnavský plavecký klub bol na zimných majstrovstvách Slovenska juniorov najúspešnejší

ŠPORT - Plávanie | 20.12.2018, 17.59, prispievatelia

V dňoch 14. – 16. decembra sa plavci STU Trnava zúčastnili najdôležitejších pretekov roka - Zimných majstrovstiev SR juniorov v domácom bazéne, keďže usporiadateľom bol plavecký klub STU Trnava.

Ema Matúšová (vpravo) a Nina Vadovičová (v strede). Foto: archív klubu

V silnej konkurencii 230 pretekárov zo 42 klubov štartovalo aj 19 plavcov STU Trnava, ktorí plávali výborne, získali spolu 41 medailí, z toho 15 zlatých, 15 strieborných a 11 bronzových.

O tri tituly juniorskej majsterky SR sa v prsiarskych disciplínach postarala juniorská reprezentantka SR Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu).

Disciplíny 50 a 100 metrov prsia vyhrala juniorská reprezentantka SR Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu), ktorá svojimi výkonom v disciplíne 200 metrov prsia iba tesne zaostala za vlastným juniorským rekordom SR.

Miroslava Záborská (uprostred).

V disciplínach 50 a 100 metrov znak zvíťazila ďalšia juniorská reprezentantka SR Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu).

Medzi staršími juniormi zvíťazil Rudolf Parízek (ŠG J. Herdu). Dokázal to hneď dvakrát v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob.

Výborné výkony predviedol aj Jakub Husár (ŠG J. Herdu), ktorý si v disciplíne 400 metrov voľný spôsob vyplával svoj premiérový titul majstra Slovenska.

Barbora Tomanová.

V kategórii mladších juniorov sa juniorský reprezentant SR František Jablčník (ŠG J. Herdu) opakovane prebojoval na stupne víťazov, keď v polohovkových disciplínach získal 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Juniorský reprezentant SR Patrik Kudla (ŠG J. Herdu) získal vo výborných osobných rekordoch 1 zlatú, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu v znakových disciplínach.

Juliana Krátka si vybojovala 1 striebornú a 2 bronzové medaily v disciplínach 50 metrov znak a 100 a 200 metrov voľný spôsob.

František Jablčník (vľavo) a Patrik Kudla (uprostred).

Tatiana Potocká (ŠG J. Herdu) získala 1 striebornú a 1 bronzovú medailu v disciplínach 100 a 200 metrov znak.

Bronislava Janáčová si výrazne zlepšila osobný rekord v disciplíne 200 metrov prsia a získala striebornú medailu.

Na stupne víťazov sa prebojovali a zhodne po 2 bronzové medaily získali: Barbora Lengyelová na 100 metrov znak a 100 metrov polohové preteky (ŠG J. Herdu) a Ema Matúšová na 50 a 100 metrov prsia.

Rudolf Parízek (vľavo) a Jakub Husár (v strede).

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 3 zlaté medaily.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi, zlepšili si svoje osobné maximá a úspešne uzatvorili tohtoročnú pretekovú sezónu.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Anna Otília Žemberová, Ema Štangová, Alexandra Rakayová, Adrián Višňovský, Tomáš Niedl, Adam Hlavatý a Erik Beňo.