Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Nedeľa 20. 1., meniny má Dalibor, zajtra Vincent.Význam mien.

Boris Godál prestupuje do cyperskej ligy, za jeho nový klub hrá množstvo legionárov

Vydané 10.1.2019 o 06.01, autor Ján Král

Boris Godál prestupuje zo Spartaka Trnava do klubu AEL Limassol. Aktuálny druhý celok cyperskej ligy získal 31-ročného stopéra andelov na rok a pol s opciou. Ide o ôsmeho hráča, ktorý počas zimnej prestávky odchádza od červeno-čiernych.

Boris Godál prestupuje do cyperskej ligy, za jeho nový klub hrá množstvo legionárov

Boris Godál. Foto: Juraj Cisár


reklama

 

V Trnave strávil Godál tri a pol roka a odohral za Spartak 88 stretnutí, v ktorých patril k oporám defenzívy. Zároveň bol platný aj v ofenzíve, keďže strelil 11 gólov.

 

V minulej majstrovskej sezóne ho tréner Nestor El Maestro označil za najlepšieho stopéra v slovenskej lige, čo reflektovala aj oficiálna anketa Fortuna ligy.

 

"Manažér mi predostrel ponuku a všetko sa upieklo celkom rýchlo. Klub prejavil o mňa záujem a hlavne tréner, čo je pre hráča vždy dôležité, keď si vás vyberie tréner. Prebrali sme si pre a proti, nakoniec som sa rozhodol podpísať zmluvu. Myslím si, že ide o posun v mojej kariére. Úroveň ligy je dobrá, cyperské mužstvá hrávajú v európskych súťažiach. Potreboval som zmenu. Na Slovensku som z pohľadu tímu i seba dosiahol vrchol. Chcem svoje výkony preniesť do ďalšieho pôsobiska a pomôcť mu na ceste za úspechom, ktorý ho čaká v budúcnosti," povedal Boris Godál pre webovú stránku Spartaka.

Victory TIP in

reklama

 

V novom pôsobisku čaká na Trnavčana medzinárodná konkurencia, v tíme hrá množstvo Španielov, Portugalčanov, Balkáncov ale i poľský futbalista, Kapverdčan, Haiťan, Američan, Nigérijčan či Brazílčan.

 

Pre rodáka z Lúky je cyperský angažmán druhým zahraničným. S futbalom začínal v Trenčíne, hosťoval v Moravanoch nad Váhom, vrátil sa pod Matúšov hrad, legionársky chlebík okúsil prvýkrát v poľskom Zaglebie Lubin a potom prišiel do Trnavy.

 

"Užil som si každý jeden za Spartak. Najmä minulá sezóna bola prelomová, navždy sa mi vryje do pamäti. Posledný polrok bol najkrajším futbalovým polrokom v mojej kariére. V prvom rade by som sa chcel poďakovať majiteľovi a dnes už bývalému generálnemu manažérovi Viktorovi Blažekovi. Obom vďačím za šancu, ktorú mi dali po ťažkom zranení v Poľsku. Viem, že to zo začiatku nebolo optimálne, ale krok po kroku som sa snažil predvádzať také výkony, aby boli všetci spokojní. Futbalový pán Boh bol spravodlivý, odmenil mňa i celý Spartak nádherným polrokom. Strašne som rád za to, čo sme prežili. Obrovské ďakujem patrí aj fanúšikom. Neraz nám vytvorili vonku domácu atmosféru. Verím, že sa na mňa nehnevajú, ale taký je futbalový život,“ pokračoval muž, ktorý bol kapitánom trnavského tímu.

 

„Z dlhodobého a krátkodobého hľadiska prajem Spartaku úspechy. Netreba počúvať čo sa deje okolo a veriť všetkým rečiam. Treba byť pozitívny, veriť nášmu milovanému klubu. Ďakujem ľuďom, ktorí pracovali v klube, trénerom, spoluhráčom, aj bývalým. Vždy sme tvorili silnú partiu, ktorá bola vidieť na ihrisku. V kabíne mám kamarátov do konca života. Koniec koncov, stal som sa Trnavčanom, zabýval sa tam. Trnava je môj domov. Ďakujem všetkým, ktorí mi na mojej ceste v Spartaku boli nápomocní a fandili. Tým, čo mi nefandili, ďakujem ešte viac. Želám Spartaku len a len to najlepšie," dodal.

 

Godál je po Marekovi Bakošovi, Erikovi Jirkovi, Lukášovi Greššákovi, Martinovi Tóthovi, Alim Ghorbanim, Andrejovi Kadlecovi a Matejovi Oravcovi ôsmym hráčom z jesenného kádra, ktorý na jar nebude pokračovať v Trnave.

 

Spartak avizoval, že po odchode stopérov bude hľadať riešenie tohto postu angažovaním nového hráča.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Na futbalistov Spartaka čaká v sobotu ďalšia previerka. O 13:00 nastúpia v Györi proti domácemu Györmotu.... celý článok

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

Syn sa narodil aj poslancovi mestského zastupiteľstva v Trnave Ľubošovi Kollárovi. celý článok

Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

Futbalistom Spartaka to v príprave zatiaľ výsledkovo nejde. Z víťazstva sa netešili ani v treťom... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Praktická ambulancia Trnava Fragile pridany Duo Rytmus Gašparík 2018 Marell Trnavské rádio

reklama

Aktuálne video

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

Truhlu s Jozefom Adamcom odprevádzali po emotívnom obrade zo štadióna za tónov Silenzia a potlesku fanúšikov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-2°C
-1°C

aktualizácia: 8:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda leto 2018

reklama