Hokejisti podľahli Považskej Bystrici, s istotou budú hrať o udržanie sa v lige

ŠPORT - Hokej | 15.1.2019, 08.42, prispievatelia

Trnavčania v zápase trikrát vyrovnali stav skóre, napokon však súperovi podľahli.

Hokejisti podľahli Považskej Bystrici, s istotou budú hrať o udržanie sa v lige

Ilustračné foto: archív TH

Gladiátori sa v 38. kole prvej hokejovej ligy stretli na domácom ľade s mužstvom Považskej Bystrice. Po úvodnom góle hostí vyrovnával na 1:1 Martin Lukačovič.

Druhá časť hry patrila gólovo Považskej Bystrici, stačil im k tomu jediný zásah. Trnavčania aj tento náskok dokázali v tretej tretine vyrovnať, skóroval Konstantin Lavrenov.

Domáci museli reagovať aj na tretí gól hostí, v presilovej hre sa to poradilo opäť Martinovi Lukačovičovi.

Hoci gladiátori tri razy dokázali skóre vyrovnať, do tabuľky si napokon nepripísali ani bod. Víťazný gól hráčov Považskej Bystrice strelil Matej Turan desať minút pred koncom duelu.

Po tejto prehre je trnavský tím čo i len bez teoretickej šance na postup do play–off a bude hrať o záchranu v súťaži.

V stredu 16. januára hrajú gladiátori na ľade Martina, zápas sa začína o 18.00.

1. HOKEJOVÁ LIGA – 38. KOLO

HK Gladiators Trnava – HK Považská Bystrica 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 16. a 48. Lukačovič, 44. Lavrenov – 11. Ďurkech, 27. Fančovič, 46. Dolinajec, 51. Turan

Strely: 34:34
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 1:0