Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.1.2019, 22.41, Ján Král

Futbalistom Spartaka to v príprave zatiaľ výsledkovo nejde. Z víťazstva sa netešili ani v treťom testovaciom zápase. Na ihrisku Gyirmotu prehrali 0:2.

Spartaku sa počas prípravy nedarilo ani v Maďarsku

Maďarský celok išiel do vedenia hneď v úvode, keď po rohu skóroval Lipták. Druhý gól pridal v 20. minúte Présinger strelou k tyči spoza pokutového územia.

„Vždy je lepšie pre psychiku, keď vyhráte, aj keď sme stále v príprave. Ako som povedal chalanom, majú za sebou náročnú fázu, dva góly neriešim. V prvom polčase boli domáci dvakrát pri našej bráne a viedli 2:0. Skôr ma teší prístup oboch partii. Videl som veľmi dobré veci smerom dopredu, ale i čo sa týka prepínania do defenzívy. Malo to úroveň. Išlo o organizovaný výkon. Je to prvý zápas, v ktorom ma potešili oba polčasy,“ zhodnotil duel pre klubový web Spartaka tréner andelov Michal Ščasný.

Spartak v stretnutí skúšal dvoch futbalistov. Prvý polčas odohral na poste stopéra Miroslav Kerestes (29), ktorý hrával za Brno, Jihlavu aj Mladú Boleslav.

Po zmene strán dostal priestor v strede obrany exotický zadák Thomas Mathieu Phibel, ktorý má pôvod na karibskom ostrove Guadeloupe, pričom má aj francúzske občianstvo.

V Európe prešiel viacerými klubmi, hral v Srbsku, Poľsku, Belgicku či Rusku, kde naposledy zastával farby Machačkaly.

O ich budúcnosti sa rozhodne, isté je, že Trnavčania sa rozlúčili s iným testovaným hráčom Antem Solomunom, ktorý sa do kádra nepresadil.

Prípravný zápas:

Gyirmót – Spartak 2:0 (2:0)

Góly: 4. Lipták, 20. Présinger

SPARTAK – 1. polčas: Takáč – Turňa, Tumma, Keresteš, Čonka – Janečka, Horvát – Mihálek, Pekár, Dudl – Yilmaz

SPARTAK – 2. polčas: Urminský - Turňa, Phibel, Mesík, Čonka - Kulhánek, Horvát - Tavares, Dangubič, Dudl - Jarovič