Futbalové moratórium v Trnave: Spartak prehral so Zlatými Moravcami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.3.2019, 19.10, Ján Král

Trnavčania po slabom výkone nestačili na zachraňujúce sa mužstvo.

Futbalové moratórium v Trnave: Spartak prehral so Zlatými Moravcami

Moratórium, akoby v sobotu platilo aj pre Fortuna ligu. Aspoň tak to vyzeralo na trnavskom futbalom štadióne. Kým v prezidentských voľbách je počas tohto obdobia zakázaná propagácia kandidátov, v stretnutí Spartak – Zlaté Moravce to vyzeralo, akoby to aktéri uchopili tak, že majú zákaz ukazovať svoj futbalový kumšt.

Kombinácia bol problém, hralo sa medzi šestnástkami, ucelených akcií ako šafránu. Zápasu celkovo chýbala emócia.

Prvý polčas priniesol futbalovú nudu, minimálny vzruch, za zmienku azda stojí iba šanca Depetrisa, ktorá ale nebola dotiahnutá do finále.

Druhé dejstvo očakávanú zmenu neprinieslo. Depetris síce v jeho úvode trafil z uhla do priestorov medzi troma žrďami. Po hodine hry sa do lopty spoza šestnástky oprel Grendel, jeho strela však letela nad.

Následne tréner andelov Ščasný dvakrát prestriedal, stiahol Pekára s Markoskim a do stredovej formácie poslal Slobodu s Lovásom. Výraznejšie oživenie hry to však neznamenalo.

V 72. minúte pohrozili po rohu hostia, Ďubekov center našiel nohu prekvapeného Asanoviča a ten nestihol udať lopte správny smer.

Keď to už vyzeralo, že gól nepadne, vyhral v 88. minúte po rohovom kope hlavičkový súboj striedajúci Práznovský a poslal loptu do siete – 0:1.

Bol to jediný presný záash duelu, nič na tom nezmenila ani chyba brankára Chovana, ktorému vypadol center pred Lovása, ten ale hlavičkoval do bočnej siete.

Fortuna liga – skupina o záchranu – 2. kolo:

Spartak Trnava – Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 88. Práznovský

ŽK: Grozdanovski, Orávik, Válovčan (Zlaté Moravce)

Rozhodovali: Pavlík – Weiss, Jenčura

Diváci: 2390

SPARTAK: Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Čonka – Pekár (61. Sloboda), Grendel – Markoski (61. Lovás), Yilmaz, Miesenböck – Depetris. Tréner: Ščasný.

ZL. MORAVCE: Chovan – Čögley, Asanovič, Kwin (67. Práznovský), Brašeň – Ľupták (85. Karlík) – Válovčan, Grozdanovski, Ďubek, Švec (58. Orávik) – Dočekal. Tréner: Praženica.

Karol Praženica (tréner Zlatých Moraviec): "Pripravovali sme sa dosť vážne, pretože po výsledku, ktorý sme urobili so Senicou sme chceli potvrdiť víťazstvo ziskom aspoň bodu. Vedeli sme, že hráme proti súperovi z našej tabuľky, čo má najlepšiu formu a získal najviac bodov. Snažili sme sa neotvárať našu polovicu, lebo Trnava má veľmi dobré protiútoky. Snažili sme sa to zatvoriť, rušiť rozohrávku, to sa nám celkom darilo. V druhom polčase hral súper jednoduchšie, cez hrotových útočníkov. Najprv nám to robilo problémy, ale časom sme sa s tým vyrovnali a podarilo sa nám skórovať po rohovom kope. Veľmi si vážime získané body, pred nami je ešte osem zápasov. Budeme bojovať do konca, aby sme ligu zachránili."

Michal Ščasný (tréner Spartaka): "Gratulujem súperovi k víťazstvu, zaslúži si ho. Duel nám nevyšiel, od začiatku sme neboli v zápase, chýbala tomu emócia, kvalita, pohyb vpredu, väčšia agresivita. Súper sa na nás dobre pripravil, my sme si nevytvorili žiadnu šancu. Potom nemôžeme rátať, že získame body. Ide aj o spôsob hry súpera, ktorý nám sedí viac a menej. V prvých zápasoch sme mali obrovské nasadenie, boli sme dobre organizovaní. Dnes chýbalo nasadenie spolu s bojovnosťou a srdiečkom. Sloboda mal v týždni zdravotné problémy, bral antibiotiká, nechcel som ho dávať do zápasu, aby sa mu to pri 90 minútach nevrátilo a nebol by potom pripravený na pohár so Senicou."