Na svetovom pohári kickboxerov v Innsbrucku bodovali aj Trnavčania

ŠPORT - Bojové športy | 23.4.2019, 09.03, prispievatelia

V dňoch 12. - 14. apríla sa v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko v jej najväčšom meste Innsbruck uskutočnil Svetový pohár v kickboxe v organizácii WAKO (AUSTRIAN CLASSICS). Ide o jedno z najprestížnejších športových podujatí v kickboxe, ktoré má dlhoročnú tradíciu a umiestnenie na tomto turnaji má vysoký kredit.

Na svetovom pohári kickboxerov v Innsbrucku bodovali aj Trnavčania

Výprava CBŠ Trnava v Innsbrucku. Zľava Tomáš Gerši, Igor Banič, Dušan Opletal, Adam Herchl a Andrej Mičianik. Foto: archív klubu

Kickboxérske súboje sa odohrávali v olympijskej hale, hneď pod skokanskými mostíkmi, kde v rokoch 1964 a 1976 prebiehali napínavé preteky v skokoch na lyžiach v rámci Zimných olympijskych hier.

Na turnaji sa zúčastnili aj trnavské kluby CBŠ Perun gym a Raptors. Pod vedením trénerov CBŠ Andreja Mičianika, Tomáša Geršiho a manažéra tímu Dušana Opletala sa predstavila dvojica kickboxerov - kadet Igor Banič a skúsený Adam Herchl.

Obaja nastúpili v tatamových polokontaktných disciplínach light contact a kick light. Názov disciplíny polokontakt klame, pretože prevedenie kombinácii (úderov+kopov) môže byť tvrdé, ale vo vysokej technickej vyspelosti a nie každý to zvládne.

Vo váhovej kategórii do 47 kg sa najprv v štyle light contact predstavil 14-ročný Igor Banič, ktorý vo veľmi peknom súboji prehral so svojim veľkým rivalom Lukášom Hudlerom z Českej republiky a z ďaľších bojov o medaile vypadol.

Všetko si vynahradil v štýle kick light (môže sa kopať aj ľahký lowkick), kde vo štvrťfinále v napínavom a bojovnom zápase porazil súpera z Bosny a Hercegoviny a postúpil do semifinále.

Nešťasie nechodí po horách, ale po ľuďoch a Igorov postup do bojov o medaile si vyžiadal daň v podobe zranenia kolena. Veľmi smútil, pretože po minuloročnom druhom mieste sa mu ušla len ,,bronzová medaila''.

Ale tretie miesto na takom podujatí a s takými súpermi je veľký úspech, Igor ukázal, že v jeho vekovej a váhovej kategórii drží krok a môže si to rozdať s hocijakým súperom. Nesmie poľaviť v nasadenom tempe a stále si poctivo plniť svoje povinnosti.

Igor Banič (vpravo) v zápasovom výstroji.

Ďaľším, ktorý reprezentoval CBŠ bol skúsený ringový veterán Adam Herchl, špecifický kickboxer, ktorý keby nebol taký flegmatik, mohol by dosiahnuť na najvyššie méty.

Má za sebou množstvo profesionálnych zápasov v K1 a teraz v rámci prípravy si zvolil tatamové disciplíny light contact a kick light, kde predviedol parádne výkony. Predstavil sa vo váhovej kategórii do 89 kg.

kick light bol nasadený do semifinále a cez poľského kickboxera sa prebojoval do finále. Tam už nestačil na ďaľšieho Poliaka a získal druhé miesto.

Adam Herchl.

V light contacte vypadol vo štvrťfinále s maďarským reprezentantom ,kde vo vynikajúcom zápase tesne prehral 1:2 na body. Adam ukázal charakter a vzor pre mladých kickboxerov.

Chlapci ukázali, že keď sa do výkonu popri tréningovej záťaži vloží kus srdca a športového umenia, tak výsledky sa dostavia.

(bukerak)

Niteckimu ide karta

Za raptors štartovali v ringových plnokontaktných disciplínach Patrik Nitecki, ktorý Svetový pohár WAKO 2019 vyhral v kategorii K1 do 60 kg.

Patrik má skvelú formu, je to jeho tretí medzinarodný šampionát, na ktorom vo svojej kategórii tento rok vyhral.

Patrik Nitecki.

Patrik Reisinger po urputnom finále prehral na body a skončil na druhom mieste v kategórii full contact do 71 kg.

Patrikov starší brat Ján Reisinger kvôli zlomenej nohe nedokázal dokonciť semifinále a umiestnil sa na tretej priečke v kategórii full contact do 91 kg.

Patrik Reisinger, Adam Nitecki, tréner Adrián Polakovič a Ján Reisinger v Innsbrucku.