Spartak prehral v Senici, o výsledku rozhodli dva sporné momenty

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.5.2019, 22.44, Ján Král

Futbalový Spartak dostal po víťazstve v pohári facku v lige. Po prehre v Senici 0:2 sa ešte viac namočil do bojov o záchranu v najvyššej súťaži.

Spartak prehral v Senici, o výsledku rozhodli dva sporné momenty

Brankár Bolek chytá loptu pred dotierajúcimi Seničanmi. Foto: Štefan Horváth

Zápas, v ktorom sa rodili skôr náznaky šancí, ako reálne gólovky, rozhodli dva kontroverzné momenty, ktoré rozhodcovia posúdili v prospech Záhorákov.

V 81. minúte El Moudane predviedol z pravej strany individuálny prienik, jeho strieľanú prihrávku v páde pozdvihol v snahe zabrániť gólu brankár Bolek, nasledovala skrumáž v päťke, loptu kopol do bránky Kay a Košút podľa verdiktu arbitrov vyhlavičkovával loptu až za bránkou čiarou – 1:0.

V 90. minúte pečatil víťazstvo Senice Ramirez, keď mu šancu vypracoval opäť El Moudane, kolmicou ho vysunul do šesnástky a Venezuelčan sám pred Bolekom nezaváhal. Z tribúny to vyzeralo, že útočník domácich stál v ofsajde, trnavská obrana aj preto prestala hrať.

Situácia v tabuľke sa poriadne zamotala. Na posledné miesto padla Podbrezová, na barážovej priečke je momentálne Trenčín. Spartak delí o ligového prepadliska iba päť bodov.

Do konca súťaže zostávajú tri kolá, andeli najbližšie doma privítajú Podbrezovú, potom cestujú do Nitry a v poslednom kole hostia Trenčín.

Michal Ščasný (tréner Spartaka): "Výsledkovo sme zápas nezvládli. V prvom polčase sme videli medzišestnástkový futbal, veľa strát a pokazených prihrávok. Po zmene strán sa to striedalo, Senica mala skrumáže, taktiež my. Vypracovali sme si šancu, myslím, že Marek Janečka strieľal. V záverečnej desaťminútovke začala Senica rýchlejšie kombinovať. Stiahli sme sa pred vlastnú šestnástku, z čoho vyplynul gól. Druhý hodnotiť nebudem, musím si ho najprv pozrieť. Zdalo sa, že bol metrový ofsajd. Pri prvom zásahu sme sa dostali pod tlak v pokutovom území. Gratulujem Senici k víťazstvu."

Ricardo Chéu (tréner Senice): "Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný súboj, nastúpili sme proti víťazovi Slovnaft Cup-u. Touto cestou by som Trnave rád pogratuloval k víťazstvu. Vedeli sme, že ak dokážeme vyvinúť vysokú intenzitu, rýchlosť s loptou na kopačkách, potom môžeme vyhrať. Spartak hral v stredu zápas, dokonca predĺženie. Hráči boli unavení, je to normálne. V šatni som hovoril, že ak sa nám nepodarí skórovať v prvom polčase, v druhom to príde. Cítim, že nám dnešné tri body priniesli zmeny, ktoré sme spravili. Nepáčilo sa mi, ako sme si počínali v prvom dejstve. Trnava dobre bránila. My sme si vyberali v ofenzíve zlé miesta. Následne sa všetko zmenilo. Bolo to strašne ťažké. Zaslúžili sme si vyhrať."