Futbalová glosa: Na Deň víťazstva nad fašizmom bodovali hrnčiarovskí flašisti

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 10.5.2019, 14.32, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Autor štyroch gólov na Dobrej Vode Ivan Jedinák. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Dobrá Voda - Hrnčiarovce 0:4.

víkendový zápas na Dobrej Vode sme na požiadanie domácich preložili na Deň oslavy víťazstva nad fašizmom a tak sme voľno ako kategória mladší starší páni využili na stretnutie proti Bučanom.

Jedinečná možnosť, ako skonfrontovať v priamom súboji elitné ofenzívne duo, proti športovému multitalentu a brankárskej ikone Bučán.

Misky váh sa najprv preklápali na Gazzovu stranu. Že vraj aj v škólke sa už musel hinčovať, iba keď oproti nemu sedeli dvaja.

Najprv som ho skúsil spoza šestnástky, robinzonádou strelu vytlačil, hostia chvíľu na to po kolmej akcii skórovali.

0:1.

V úsilí vyrovnať sme zvýšili útočné snahy. Po kolmej prihrávke mi Jeďo pristavil loptu zhruba na hranici pokutového kopu, aj v Lige majstrov by strela skončila v site, Gazza sa však opäť vytiahol.

Nakoniec musel našu česť zachraňovať Jeďo. V 25. minúte Schreka prekonal spoza šestnástky umiestnenou strelou k tyči - 1:1.

Po polčase náskok zvýšil Tomáš Adámek, ktorý využil jednu z troch šancí - 2:1.

Hostia sa snažili odpovedať, ale ani náš brankársky žolík sa nenechal zahanbiť. Udrelo však na opačnej strane, prvý čechraný míč, čo som Jeďovi natočil na šediny ešte dobre postavený Gazza kryl.

On má tú obrovskú brankársku výhodu, že kdekoľvek v bráne stojí, vždy má dokonalé gólmanské postavenie.

Až to prišlo. Biblicky ako ťava uchom ihly som sa pretiahol obranou a spätnou prihrávkou pripomenul Jeďovi, ako chutia góly - 3:1.

Hostia potom už napriek snahe len znížili na 3:2. Príjemné sobotné popoludnie sme potom v zasadačke odohraný zápas riadne aj so súperom zanalyzovali.

V stredu na spomínaný sviatok sme teda vycestovali na Dobrú Vodu. Domáci možno aj pomýšľali, že by tento deň oslávili víťazstvom nad hrnčiarovskými flašistami.

Prekonali sme hory, lesy a privítal nás veter. My z doliny sme prišli nepripravení na studené horské počasie a tak sme boli od začiatku nútení behať, aby sme sa rozohriali.

Všetci traja mladší starší páni, aj s Há Róbertom sme zostali na lavičke a od úvodu sme sledovali hrnčiarovské ofenzívne predstavenie.

Hneď v prvej minúte sa do dobrej šance dostal Paťkoló, brankár ho vychytal. Vzápätí ten istý hráč takmer využil nepodarenú malú domov, pravou sa mu však nepodarilo obhodiť domáceho gólmana.

Po rohu Sedlo nohejbalovo dobrou strelou trafil len domáceho obrancu, aby pár minút na to Paťkoló sám v dobrej pozícii slabšou ľavou nohou sám pred brankárom namieril nad.

Z diaľky to dvakrát skúsil Lusky, ale tiež nebol lucky, pretože lopty protivietor dvíhal nad bránu.

Trikrát sa k zakončeniu po pekných centroch dostal aj Kladivár, netypicky hlavou však všetky mierili do rúk dobre postaveného Krížika.

Domáci našu bránu ohrozovali len sporadicky a najmä strelami z diaľky, tie však nenachádzali správny smer.

Matúško v bráne tak mal najväčšie starosti s centrovanými loptami, ktoré s vetrom mohli narobiť pekné závary.

Výrazne mu pomáhala aj nová stopérska dvojica, Pluto s Dudkom, Dudko si popri defenzívnych povinnostiach plnil aj ofenzívne a podnikal nebezpečné kontry, bohužiaľ vo finálnej fáze nenachádzal kamaráta, čo by mu prihral.

Po pravej strane sa rýchlymi prienikmi prezentoval aj Danko, chvalabou nie Andrej, vo finálnej fáze mu tiež chýbalo viac kľudu.

Veľkou škvrnou, priam obrovskou machuľou bolo zranenie nášho kapitána, toho skutočného, nie toho čo trčí Voloďovi z rici.

Sedla pri rýchlom postupe zrazil v strede domáci obranca a po nešťastnom páde si zranil rameno.

Vyzeralo to vážne, ale legendy hovoria, že v jednom prípravnom zápase sa v súboji nezavinene stretol Sedlo s Chuck Norrisom a Chuck odstúpil pre zranenie.

Sedlo pokračoval aj na Dobrej Vode.

Polčas plichta.

V druhom sa obraz hry nezmenil, snáď len v tom štýle, že domácich sme s vetrom zavreli pred vlastnú šestnástku, do čistých šancí sa dostala snáď celá naša záloha aj útok, gól však nie a nie padnúť.

Až sme vypustili Krakena.

Vidno, že mu lavička pomohla. Minulý rok zápas na Dobrej Vode mal toľko šancí, koľko malo v stredu celé naše mužstvo za prvý polčas a premenil jednu.

Teraz hneď po tom, ako v 57. minúte nastúpil, sa presadil hneď v 61. minúte. Na pravo zakombinovali a zabojovali Sedlo s Pílkom, loptu poslali do päťky a starý harcovník už vie, že loptu je treba tlačiť do zeme a nie smerom na dobrovodský hrad.

0:1.

Domáci potom pohrozili so skrumáže po centri z pravej strany, lopta letela na Matúša, vo vzduchu ju zobral veter, tak začala padať medzi našich stopérov a útočníkov domácich, domáci záložník po odrazenej lopte, balón poslal len tesne nad.

Treba pochváliť Matúša, že mu končekom prsta pomohol, ale špina sa nepriznal, takže sa to zmazáva.

Potom opäť udrel Jeďo. Lopta na podnose a hrozba lavičky v mysli, tak umiestnenou strelou definitívne prelomil odpor domácich.

69. minúta a 0:2.

Viacmenej sa už dohrávalo, tak potom trénerko poslal aj mňa, tak som si po pravej strane narazil s Paťkolóm a jemným centrom našiel za obranou kamaráta z mokrej štvrte, ktorý pohodlne zvýšil na 0:3.

Ten sa mi za to odvďačil, že ma zavaril v situácii 2 na 1 takou loptou do šprintu, že to vyzeralo jak: "Utíkej, Foreste, utíkej!", akurát zo mňa svaly a šlachy opadávali.

Ma zavaril jak vajíčko v mikrovlnke. Predtým ma naťukol dlhou krížnou loptou Danko, veru poviem vám, že neni nič deprimujúcejšie, než šprintovať za loptu a dobiehať ju tesne za čiarou.

Díky chalani.

Ako hovorí Jeďo, "nie je dôležité, kto dá gól, hlavne že ho dám ja", po parádnej prihrávke od Paťkolá z ľavej strany, mohlo by sa zdať, že pohodlne, ale má tie stavy pred prázdnou bránou, tak zmobilizoval všetky psychické a motorické sily a loptu upratal na správne miesto.