Futbal, 8. liga A: Slávia si prebrala pohár, sezónu podčiarkla víťazstvom v Opoji

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2019, 12.43, Ján Král

8. liga A mala na programe posledné kolo. Barážovú miestenku si za druhé miesto vybojovali Smolenice.

Futbal, 8. liga A: Slávia si prebrala pohár, sezónu podčiarkla víťazstvom v Opoji

Slávisti sa tešia zo zisku pohára. Foto: Ján Král

Slávia Trnava si v Opoji prevzala pohár pre víťaza súťaže z rúk predsedu Oblastného futbalového zväzu Vladimíra Hracha a následne podčiarkla postup, keď na ihrisku súpera vyhrala 3:2.

Opojčania do prvého polčasu vyhrávali 1:0, keď pokutový kop premenil Blažek. Slávia hneď po návrate z kabín zabrala na obrátkach a v priebehu dvoch minút otočila stav stretnutia vo svoj prospech.

Najskôr vyrovnal Vladimír Skýpala a po ňom poslal hostí do vedenia Boc. V 76. minúte Opoj opäť kopal pokutový kop, z ktorého sa tentokrát nepomýlil Milan Nejezchleb. V závere zápasu rozhodol o výhre Slávie Marek Slovák, ktorý sa s 23 gólmi stal najlepším strelcom súťaže.

Len o dva góly menej dal jeho tímový kolega Ľubomír Halmo, ktorý sa však pre zdravotné problémy nezúčastnil na poslednom zápase sezóny. Spoluhráči ale ukázali, že tvoria jeden tím a podvečer mu prišli zaspievať pod okná nemocnice chorál „Tak sme majstri no a čo?!“

Marek Slovák preberá od Vladimíra Hracha pohár pre víťaza SELECT 8. ligy A. Foto: Ján Král

Slávisti získali od sponzora súťaže poukaz v hodnote 500 eur na nákup v Mevašporte. Foto: Ján Král

Vlčkovce doma nestačili na Bukovú a prehrali o jeden gól. Domáci dlho v zápase vyhrávali 1:0 po góle z 21. minúty, keď sa presadil Bobák. Skóre zápasu sa menilo až 69. minúte, kedy vyrovnal Mišči. Ten istý hráč rozhodol o výhre Bukovej desať minút pred koncom zápasu.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas v Dolnom Dubovom, ktoré hostilo Smolenice. Góly začali padať až po hodine hry, kedy sa presadil domáci Obšivan. V 75. minúte vyrovnal na 1:1 Nídel, ktorý rozhodol aj o víťazstve Smoleníc 1:2 v samom závere stretnutia. Smolenice vďaka tomuto víťazstvu obsadili druhé miesto tabuľky. Sezóna sa tak pre nich ešte neskončila, čaká ich baráž o postup o siedmej ligy. Súpera zatiaľ nepoznajú.

Šúrovce deklasovali Slovenskú Novú Ves 6:1. Do polčasu by takýto výsledok nikto netipoval, pretože oba celky odchádzali do kabín za stavu 1:1. Za domácich skóroval Hudcovič a vyrovnávajúci gól zaznamenal Čarnogurský. Po prestávke sa gólové vrece roztrhlo a postupne sa za domácich presadil Bodiš, Hochman, Richnák, Ďuriš a Sabo. Šúrovciam však vysoká výhra napokon stačila iba na konečné tretie miesto.

8. LIGA A – 21. KOLO:

Opoj – Slávia 2:3 (1:0)

Góly: 45. Blažek (z pen), 76. M. Nejezchleb (z pen) – 49. V. Skýpala, 50. Boc, 89. Slovák

Vlčkovce –Buková 1:2 (1:0)

Góly: 21. Bobák – 69. a 80. Mišči

Dolné Dubové – Smolenice 1:2 (0:0)

Góly: 60. Obšivan – 75. a 90. Nídel

ČK: 90. Mi. Horváth (Dolné Dubové)

Šúrovce – Slovenská Nová Ves 6:1 (1:1)

Góly: 5. Hudcovič, 56. Bodiš, 64. Hochman, 70. Richnák, 81. Ďuriš, 86. Sabo – 12. Čarnogurský

1   FK AŠK Slávia Trnava 21 14 2 5 73:33 44   14
2   OŠK Smolenice 21 13 2 6 55:33 41   8
3   OŠK Šúrovce 21 12 3 6 57:33 39   9
4   FK TJ Družstevník Buková 21 11   0   10     42:58       33       0
5   Telovýchovná jednota Družstevník Opoj    21     9 3 9 40:43 30   -3
6   TJ Družstevník Vlčkovce 21 8 1 12 34:50 25   -5
7   OŠK - FO Slovenská Nová Ves 21 7 1 13 49:73 22   -11
8   TJ Družstevník Dolné Dubové 21 3 2 16 35:62 11   -19 0