Futbal, 8. liga B: Veľké Orvište zdolalo Sokolovce a je bližšie k postupu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2019, 13.27, prispievatelia

V napätom súboji medzi tabuľkovými susedmi sa lepšie darilo Veľkému Orvišťu, ktoré si poradilo so Sokolovcami tesne 1:0. Jediný gól zápasu padol ešte v 21. minúte, do štatistík sa zapísal Tvrdý. O tom, že v tomto súboji sa bojuje o postup značí aj fakt, že v zápase padlo až osem žltých kariet. Rozhodnuté však nie je napriek trojbodovému náskoku Veľké Orvišťa. Vzájomné zápasy totiž majú o gól lepšie Sokolovce a tie čaká v poslednom kole ešte zápas s Dolným Trhovišťom, zatiaľ čo pre Veľké Orvište sa už sezóna skončila.

Futbal, 8. liga B: Veľké Orvište zdolalo Sokolovce a je bližšie k postupu

Ilustračné foto: Ján Král

Dolné Trhovište v derby s Pastuchovom nezaváhalo. Tri body si domáci pripísali po výhre 2:0. Ako prvý skóroval Drímaj, ktorý premenil nariadený pokutový kop v 21. minúte. Bodku za stretnutím dal Vilček v 75. minúte.

V Kľačanoch v súboji s Koplotovcami padlo až šesť gólov. Na konci sa tešili viac domáci, ktorí vyhrali 4:2. Hostia najskôr viedli po rýchlom góle Modroviča. Do polčasu stav ale otočili Moravčík a po ňom Srnka.

V 53. minúte bolo vyrovnané po druhom góle Modroviča. Kľačany sa dostali znova do vedenia po premenenom pokutovom kope Mokričku. Na konečných 4:2 upravil štyri minúty pred koncom opäť Mokrička.

Ratnovce si s Kočínom-Lančárom body podelili po výsledku 2:2. Hostia sa dostali do vedenia prví, keď skóroval Matúš Hruška. Domáci odpovedali gólom Bílika. Po prestávke hostia viedli opäť.

Tentoraz sa presadil Ivan Hruška. V 72. minúte sa Ratnovce dostali do početnej výhody, pretože červenú kartu uvidel Pollák. Na konečných 2:2 uzavrel v posledných sekundách zápasu Šnirc.

8. LIGA B – 21. KOLO:

Dolné Trhovište – Pastuchov 2:0 (1:0)

Góly: 21. Drímaj (z pen), 75. Vilček

Veľké Orvište – Sokolovce 1:0 (1:0)

Góly: 21. Tvrdý

Kľačany – Koplotovce 4:2 (2:1)

Góly: 24. Moravčík, 43. Srnka, 71. a 86. Mokrička (prvý z pen) – 5. a 53. Modrovič

Ratnovce – Kočín-Lančár 2:2 (1:1)

Góly: 37. Bílik, 90. Šnirc – 30. M. Hruška, 65. I. Hruška

ČK: 72. Pollák (Kočín-Lančár)

1   TJ Slovan Veľké Orvište 18 17 0 1 74:12 51   24
2   TJ Sokolovce 17 16   0    1 82:11 48   24
3   TJ Klas Dolné Trhovište 17 9 3 5 64:25 30   3
4   TJ Družstevník Pastuchov   18   8 1 9 41:39 25   -2
5   OFK Kľačany 17 7 2 8 33:43 23   -4