Futbal, 6. liga: Piešťany utiekli Zavaru, Ujlaky sa lúčil s fanúšikmi v Zelenči na bicykli

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2019, 20.21, Ján Král

Piešťany vyhrali v Leopoldove vysoko 4:0 po góloch Kusého, Glosa, Gulu a Miškecha. Pred posledným kolom má mužstvo z kúpeľného mesta všetko vo vlastných rukách. Pred Zavarom vedie tabuľku o dva body, pretože druhý celok tabuľky doma iba remizoval so zachraňujúcim sa Majcichovom 1:1. Domáci viedli, ale Židek ešte do prestávky vyrovnal a skóre sa viac nezmenilo.

Futbal, 6. liga: Piešťany utiekli Zavaru, Ujlaky sa lúčil s fanúšikmi v Zelenči na bicykli

Marek Ujlaky sa lúčil s kariérou, z ihriska odišiel na bicykli, ktorý mu venoval zelenečský klub. Foto: Ján Král

Zeleneč v piatok v dohrávke zdolal Dolnú Krupú 5:1, v nedeľu si víťazstvom 3:2 nad Červeníkom zabezpečil konečné tretie miesto v tabuľke.

Zápas začali obrovskými šancami hostia, góly ale dávali domáci, Vladimír Formanko a Bánovec do 11. minúty strelili dva góly.

Michal Babic potom síce zo šestnástky znížil, po zmene strán ale dal pohodu domácim na kopačky Pavelek. Víťazstvo si už ustrážili, hoci v 76. minúte ešte znížil Krajčovič.

Udalosťou stretnutia bola rozlúčka Mareka Ujlakyho s aktívnym futbalom. Tomu prišla poďakovať za jeho pôsobenie vo futbale funkcionárska generalita zo SFZ, ZsFZ aj ObFZ Trnava, majiteľ Spartaka Vladimír Poór s riaditeľom klubu Marekom Ondrejkom, zástupcovia obce ale aj rodina a blízki.

Ujlaky opustil ihrisko v 44. minúte, keď ho nahradil Pavelek. Do kabín odišiel na bicykli za potlesku tribún a pyrošou, o ktorú sa postarali Ultras Spartaka.

Ultras Spartaka pripravili pre Mareka Ujlakyho ďakovný transparent a pyrošou. Foto: Ján Král

Siladice v závere sezóny chytili druhý dych a robia dobré výsledky. Cífer vyprášili 5:1, k čomu dopomohlo aj to, že do bránky hostí musel ísť povolaním útočník Adrián Paštiak. Dvoma gólmi mu život znepríjemnili Sekereš a Laurinec, jeden pridal Trnovec. Za hostí iba korigoval Gašparovič.

Beznádejne posledná Dolná Krupá ozbíjala o body Križovany. V 90. minúte rozhodol o víťazstve hostí 3:2 Richard Skýpala. Križovanom môžu body na vyhnutie sa baráži napokon chýbať, od predposledného Leopoldova ich totiž delí iba bod.

Pavliciam nevychádzala jarná časť podľa predstáv, proti Drahovciam sa však vypli k trojbodovému výkonu. Na víťazstve 3:1 sa dvoma gólmi podieľal Horňák, jedným Kovelskyi. Za hostí sa do listiny strelcov zapísal Rusnáčik.

O záchranu hrajú aj Dechtice, proti Krakovanom zabrali naplno. Prvé dva góly dali domáci z pokutových kopov, pri oboch penaltách bol úspešným exekútorom Srdoš. Do prestávky sa ešte zapísal do listiny strelcov Sliva, čím uzavrel skóre na konečných 3:0.

6. LIGA – 25. KOLO:

Zeleneč – Červeník 3:2 (2:1)

Góly: 5. V. Fomanko, 11. Bánovec, 72. Pavelek – 31. Michal Babic, 76. B. Krajčovič

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, V. Formanko, P. Formanko, Bednárik, Michal Karol, Bánovec, Martin Formanko, Martin Babic, Kocian, Ujlaky (Pavelek, Belko, Marek Karol, Čapla)

ČERVENÍK: Vančo – Jarábek, P. Nemec, Krajčovič, Gábriš, R. Ješko, M. Ješko, Kopúnek, Mihálik, Krajčo, Michal Babic (Gažo, D. Boháčik, Štefunko, R. Ježko)

Siladice – Cífer 5:1 (4:0)

Góly: 3. a 33. Sekereš, 14. Trnovec, 35. a 82. Laurinec – 63. Gašparovič

SILADICE: Chynoradský – I. Fančo, Rau, A. Horváth, Ľ. Lančarič, L. Trnovec, O. Sekereš, Maťaš, Mesároš, Laurinec, M. Horváth (Sita, Kupec, Varga, J. Sekereš)

CÍFER: Paštiak – Domorák, Kupkovič, Fajkus, Ondra, Lehocký, Meszároš, J. Gašparovič, Tom. Tibenský, Fulier, Krutý (Tim. Tibenský)

Križovany nad Dudváhom – Dolná Krupá 2:3 (1:1)

Góly: 39. Málik, 86. T. Táčovský – 29. Vyskoč, 67. R. Horváth, 90.R. Skýpala

KRIŽOVANY: Bzdil – M. Táčovský, Barniak, Horský, T. Táčovský, Málik, Baláž, Hrnčiar, M. Šiška, Dananai, R. Šuran (Hermanský)

DOL. KRUPÁ: Roštecký – Hrubý, A. Skýpala, P. Daniš, T. Hrčka, Nádaský, Vyskoč, Boledovič, J. Danoš, R. Horváth, R. Skýpala (Bartoš, Vanek)

Pavlice – Drahovce 3:1 (2:1)

Góly: 18. a 88. Horňák, 27. Kovelskyi – 44. Rusnáčik

PAVLICE: Karmažín – Bočko, Horňák, L. Dubovský, Hyll, Križan, Kovleskyi, Adámek, Kubík, Práznovský, Cintula (Szabó, Muller, Štora)

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Németh, Marek Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, Kosa, Duchaj, Rusnáčik (M. Michálek)

Dechtice – Krakovany 3:0 (3:0)

Góly: 31. a 42. Srdoš (oba z pen), 44. Sliva

DECHTICE: M. Kúdela – D. Kúdela, Kissimonyi, Manca, S. Jankovič, Drgoň, Prvý, Kunka, Srdoš, Sliva, Heteš (Pet. Maška, Krivánek, P. Jankovič, Chrvala)

KRAKOVANY: Mihálik – Stolárik, Kubík, Machač, Holán, Mitošinka, Ďuračka, Netsch, Grivalský, Šimor, Andrísek (Jurda, Sedlák)

Zavar – Majcichov 1:1 (1:1)

Góly: 16. vlastný – 40. Židek

ZAVAR: Púchly – Vingjevič, Stojkov, Táčovský, Chlebík, Juriš, Hrašna, Beňo, Krajčovič, Tandlmayer, Sudin (Ďuriš)

MAJCICHOV: Haluzický – M. Štrbo, Urc, Neštický, Valovič, Marek, Repa, Zajíček, Škultéty, Židek, Hegyi (K. Krivosudský, Bartoš)

Leopoldov – Piešťany 0:4 (0:1)

Góly: 15. Kusý, 57. Glos, 62. M. Gula, 79. Miškech

LEOPOLDOV: Žemla – Kavuliak, Čeliga, Gatci, Prosnan, Piovarči, Mičian, Endrle, Beko, Holan, Poláček (Morávek, Slovák)

PIEŠŤANY: Budka – Kusý, D. Štefanka, Glos, Strelec, Braniša Modrovič, M. Gula, Polačik, Szabo, Žák(Miškech, Korec, Rusnák)

Piatková dohrávka 21. kola:

Zeleneč – Dolná Krupá 5:1 (1:0)

Góly: 21. P. Pavelek, 63. a 81. P. Formanko, 68. vlastný Hrubý, 82. Tibenský – 50. Vanek

ČK: 57. D. Hrčka (Dol. Krupá)

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, V. Formanko, P. Formanko, Bednárik, Michal Karol, Bánovec, Martin Formanko, Belko, Kocian, Pavelek (

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Hrubý, P. Daniš, Bartoš, D. Hrčka, T. Hrčka, Nádaský, Vanek, Peško, Hetteš, Vyskoč

1   PFK Piešťany 25 19 3 3 77:21 60   24
2   OŠK Zavar 25 18 4 3 65:27 58   19
3   ŠK Slávia Zeleneč 25 14 5 6 67:46 47   8
4   OFK - Drahovce 25 12 7 6 47:31 43   7
5   FK Krakovany 25 11 5 9 43:45 38   2