Trnavskí plavci potešili na slovenských pretekoch roka

ŠPORT - Plávanie | 6.6.2019, 09.05, prispievatelia

Posledný májový víkend sa plavci STU Trnava zúčastnili na najdôležitejších pretekoch roka - Letných majstrovstvách SR juniorov v Bratislave, kde 298 pretekárov zo 49 klubov uzatváralo tohtoročnú juniorskú pretekovú sezónu. V silnej konkurencii štartovalo aj 18 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Jablčník dosiahol skvelé výsledky. Foto: Slovenská plavecká federácia

O päť titulov juniorského majstra SR sa v kraulových i v polohovkových disciplínach postaral František Jablčník (SŠŠ J. Herdu), ktorý zároveň svojimi výkonmi potvrdil limit na EYOF 2019 v Azerbajdžane.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Všetky prsiarske disciplíny vyhrala juniorská reprezentantka Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá sa svojimi výkonmi kvalifikovala na ME juniorov v Rusku, ako aj na MS juniorov v Maďarsku.

Bronislava Janáčová (SŠŠ J. Herdu) veľmi zlepšila osobné rekordy v disciplínach 100 a 200 metrov prsia a získala tak dve strieborné medaily.

Uprostred Trnavčan Kudla.

Medzi juniormi sa podarilo zvíťaziť aj ďalšiemu juniorskému reprezentantovi Patrikovi Kudlovi (SŠŠ J. Herdu). Dokázal to hneď dvakrát v disciplínach 50 a 100 metrov prsia, zároveň pridal dve strieborné medaily v znakových disciplínach.

Výborné výkony predviedol aj Jakub Husár (SŠŠ J. Herdu), ktorý si v disciplíne 400 metrov voľný spôsob vyplával striebornú medailu a v disciplínach 200 a 800 metrov voľný spôsob skončil tretí.

Rudolf Parízek (SŠŠ J. Herdu) sa taktiež prebojoval na stupne víťazov, keď v kraulových vytrvalostných disciplínach získal dve bronzové medaily.

V červenom Husár a Parízek.

Juliana Krátka si vybojovala 2 strieborné medaily v disciplínach 50 a 100 metrov znak. Ema Matúšová získala striebornú a bronzovú medailu v disciplínach 50 a 100 metrov prsia.

Jedenkrát sa na stupne víťazov prebojoval Tomáš Niedl na 200 metrov prsia, keď získal striebornú medailu.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 3 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

V červenom plavkyňa Janáčová.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá. Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu:

Erik Beňo, Tomáš Knapík, Michal Uhlík, Hana Dršková, Natália Janáčová, Barbora Lengyelová, Simona Slezáková, Ema Štangová a Anna Otília Žemberová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Tatiany Bergmannovej a Rastislava Hlavatého 33 medailí: 13 zlatých, 12 strieborných a 8 bronzových a v hodnotení 49 klubov Trnavčania obsadili skvelé druhé miesto.