Futbal, 7. liga B: Dubovany zdolali Dolný Lopašov a vybojovali si účasť v baráži

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2019, 20.04, prispievatelia

Pečeňady ako jasný víťaz ligy v záverečnom kole len s remízou.

Futbal, 7. liga B: Dubovany zdolali Dolný Lopašov a vybojovali si účasť v baráži

Dubovany zažívajú silnú sezónu. Takto sa prednedávnom tešili z víťazstva v Bestrent cup-e, teraz majú šancu na postup do šiestej ligy. Musia však zvládnuť baráž s Bučanmi a potom ešte prípadne aj s Dechticami. Foto: Ján Král

V zápase Dubovany – Dolný Lopašov boli jednoznačným favoritom domáci. Zúfalo posledný Dolný Lopašov odohral prvý polčas s lichotivým výsledkom 0:0, v druhom polčase sa však zobudili domáci strelci.

Gólový účet zápasu otvoril Svítek, druhý gól pridal Masaryk a v závere zápasu na konečných 3:0 upravil Vrbík.

Dubovany skončili druhé a zahrajú si baráž o postup do šiestej ligy. Súperom im budú Bučany. Hrať sa bude 16. júna o 17:30 na neutrálnom ihrisku v Maduniciach.

Moravany cestovali do Bojničiek ako jasný favorit. Už po prvom polčase viedli rozdielom triedy, o ich tri góly sa postarali Miškerník, Hrnčiar a J. Jánošík. V druhom polčase skóroval opäť J. Jánošík a o piaty gól hostí sa postaral Krajčech. Až v závere zápasu sa dostali k slovu aj domáci, gólom Bučka, vzápätí však na konečných 1:6 upravil Zelenay.

Bojničky skončili predposledné a budú hrať baráž o zotrvanie v súťaži s druhým celkom 8. ligy B - Veľkým Orvišťom. Zápas sa uskutoční 16. júna o 18:00 v Zavare.

V zápase Šulekovo – Veselé sa hostia ujali vedenia už v 2. minúte, strelcom gólu bol Valla. Už v 15. minúte si dali domáci vlastný gól Lenghartom. Jeho chybu vzápätí napravil prvým gólom domácich Karas. Potom prišli veľké chvíle Jurdu, ktorý sa prezentoval dvoma gólmi, za domácich odpovedal dvoma gólmi Kolony. Po prvom polčase išli mužstvá do kabín za stavu 3:4, na tomto výsledku sa do konca zápasu už nič nemenilo.

Borovce a jednoznačný víťaz ligy Pečeňady sa v záverečnom zápase o body podelili. Domáci sa ujali vedenia gólom Dadíka zo 77. minúty, na jeho gól vzápätí odpovedal Gula.

Trakovice zdolali Chtelnicu 3:0, víťazstvo si pripísali aj Madunice pri výhre 3:1 nad Ostrovom.

7. liga B – 26. kolo:

Prašník – Šípkové 2:2 (0:1)
Góly: 57. Spál. 74. Balcír – 19. Strapatý, 47. Žilka
PRAŠNÍK: B. Líška – O. Bielik, Balcír, Gyürke, R. Bielik, Kubiš, M. Líška, Spál, Kubík, Kováč, Žažo (Gondál, Jankech, Klein, Nykodem)
ŠÍPKOVÉ:  Holán – Kľúčovský, Hanuliak, Ilenčík, A. Kolník, Nosko, Žák, Feranec, Žilka, Strapatý, Kubík (Koyš, Petrík, Držík, R. Kolník)

Bojničky – Moravany nad Váhom 1:6 (0:3)
Góly: 82. Bučko – 21. Miškerník, 27. Hrnčiar, 35. a 75. J. Jánošík, 77. Krajčech, 85. Zelenay
BOJNIČKY: Šesták – Dekan, Škoda, Kubránsky, Špáčil, Halán, Kabát, Paloncy, Kaplán, Mihina, Bučko (Bojnanský)
MORAVANY: Lamini – D. Farkaš, J. Jánošík, Miškerník, Bielik, Strnisko, Hrnčiar, Straka, Belan, Vetrík, F. Farkaš (Krajčech, J. Jánošík, Zelenay)

Šulekovo – Veselé 3:4 (3:4)
Góly: 16. Karas, 32. a 42. M. Kolony – 2. Valla, 15. vlastný Lenghart,  24. a 29. Jurda,
ŠULEKOVO: Kubatka – Gažovič, Lenghart, Miklovič, Štefančík, Karas, Daniš, Kršňák, A. Lackovič, M. Kolony, M. Lackovič (T. Kolony)
VESELÉ: Strecký – Vlado, Madunický, Nesteš, Valíček, Michalčík, Konečný, Jurda, Krajčo, Valla, M. Duračka (Konček, Benik, R. Duračka)

Borovce – Pečeňady 1:1 (0:0)
Góly: 77. Dadík - 79. Gula
BOROVCE: Valo – Herceg, Bejdák, Macháč, Dubovský, Ruľák, Potrok, Moravčík, J. Urban, Jankech, P. Urban ( Šašo, Dadík)
PEČEŇADY: Adamčík – Jankovič, Durdy, Zubčák, Antal, Izakovič, Ščasnovič, Holiš, Dóka, Gula, Turanský (Moravanský, Uhlík)

Dubovany – Dolný Lopašov 3:0 (0:0)
Góly: 67. Svítek, 74, Masaryk, 88. Vrbík
DUBOVANY: Tonkovič – Kollár, Holán, Kusý, Krajčo, Masarik, Masaryk, Svítek, Vrbík, Lesaj, Bernát (Kalaš, Jamrich, Strečanský, Dovičič)
DOLNÝ LOPAŠOV: Vlha – Chnápko, Čerňanský, Vrbovský, Kunic, Lenghart, Braniša, A. Zemko, Mačica, Cibrín, T. Zemko (Vlkovič, Šurina)

Trakovice – Chtelnica 3:0 (1:0)
Góly: 23. a 82. P. Kubiš, 78. Marek Ščašnovič
TRAKOVICE: Kollár – Kačinec, Husár, Koleno, T. Kubiš, Matej Ščasnovič, Chudý, Marek Ščasnovič, P. Kubiš, Matúšek, Blažo (Radošovský, Jaroška, Drgoň, )
CHTELNICA: Pavelský – Slabý, Rechtorík, Tomáška, Brisuda, Tomašovič, Suchán, Kyselica, Hrčka, Kimmerling, Lukáčik

Madunice – Ostrov 3:1 (2:0)
Góly: 40. Kinči, 42. a 61. Slovák – 52. Klasovitý
MADUNICE: Miník – Bachňák, Hargaš, Kabát, Rak, Slovák, Kinči, Janíček, Žuffa, Bojaj, Dzuro (Pisarik)
OSTROV: Hajdín – Šúlovský, Regina, Klasovitý, Bogora, Svetlík, Valo, Bečarevič, Urbánek, Bojkovski, Gagorik

1    ŠK 2011 Pečeňady                                 26     19      4     3        73:20      61       22
2   OŠK Dubovany 26 15 5 6 65:35 50   11
3   OŠK Prašník 26 14 4 8 67:42 46   7
4   OŠK Moravany nad Váhom 26 14 3 9 65:44 45   6
5   TJ Madunice 26 13 2 11 45:47 41   2
6   OŠK Veselé 26 11 7 8 49:40 40   1
7   FTC Trakovice 26 11 5 10 44:37 38   -1
8   ŠK Borovce 26 11 4 11 37:36 37   -2
9   FK Šulekovo 26 11 3 12 58:52 36   -3