Futbal, 5. liga: Zvončín deklasoval Voderady, Horná Krupá prišla o bod v samom závere

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2019, 22.05, prispievatelia

Na ihrisku vedúceho Radimova odohrala Horná Krupá zápas, kde mohla bodovať aj naplno.

Futbal, 5. liga: Zvončín deklasoval Voderady, Horná Krupá prišla o bod v samom závere

Tomáš Jankovič strelil za Zvončín hetrik. Archívne foto: Ján Král

Zvončín si v nedeľu dopoludnia na domácom ihrisku urobil strelnicu, doplatili na to Voderady. Po prvom polčase prehrávali len 2:0, v druhej časti hry však inkasovali ešte ďalších sedem gólov.

Do listiny strelcov sa tromi gólmi zapísal kapitán Jankovič, hetrik zaznamenal aj Planeta, dva zásahy pridal Krajčovič a jeden Vyskoč.

Hostia sa prakticky k ničomu nedostali a tak odchádzali domov s nezvyčajne bohatou gólovou nádielkou.

Horná Krupá odohrala na ihrisku vedúceho Radimova solídny zápas. Domáci sa ujali v prvom polčase vedenia gólom Šebestu, hostia na začiatku druhého polčasu vyrovnali zásluhou Gašparíka.

V 60. minúte sa opäť ujali vedenia domáci gólom Šefčoviča, vzápätí však na 2:2 vyrovnal Žák. V nervóznom závere zápasu dostali hostia štyri žlté karty a v 90. minúte aj gól, o výsledku zápasu rozhodol striedajúci Valsa.

---

V závere futbalových súťaží sa dejú aj prekvapenia, k takým patrí aj výhra Starej Turej nad Hornými Orešanmi. Skóre zápasu otvoril domáci Peterka, kontroval Meško.

Ešte v prvom polčase strieľal opäť presne Peterka. V druhom polčase víťazstvo domácich potvrdil tretím gólom Rechtorík. Horné Orešany v závere zápasu prišli o Malého, ktorý za urážku rozhodcu videl červenú kartu.

5. liga západ – 25. kolo:

Zvončín – Voderady 9:0 (2:0)
Góly: 16., 81. a 85. Planeta, 32., 59. a 74. Jankovič, 58. Vyskoč, 71. a 88. Krajčovič
ZVONČÍN: Strmenský – Bron, Glasa, Lošonský, Brestovanský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Matlák (Krajčovič, Benkovský, Michalovic)
VODERADY: Páleník – Šurina, Rosypál, Lacuška, Kondákor, Taranda, Tománek, Páleník, Baboš, Zelenský, Brestovanský (Bachratý)

Radimov – Horná Krupá 3:2 (1:0)
Góly: 37. Šebesta, 60. Šefčovič, 90. Valsa – 48. Gašparík, 61. Žák
HORNÁ KRUPÁ: Dúcky – Holič, Zaoral, Španka, Heteš, Blacho, Ertl, Strečanský, Mikláš, Fodor, Žák (Nádaský, Gašparík, Szalay)

Stará Turá – Horné Orešany 3:1 (2:1)
Góly: 19. a 40. Peterka, 76. Rechtorík – 28. Meško
ČK: 85. Malý (Horné Orešany)
HORNÉ OREŠANY: Pekarovič  - Malacký, Drozda, Benovič, Krchnavý, M. Mekký, A. Mekký, Hodulík, Meško, Babirát, Malý (Gonos, Taliga)

Moravský Svätý Ján – Mokrý Háj 2:3

Brodské – Gbely  0:6

Voľno: Holíč, Špačince

1    TJ Družstevník Radimov                           21      16     2     3       68:19     50      17
2   TJ NAFTA Gbely 21 16 2 3 66:19 50   20
3   Futbalový klub Bestrent Horná Krupá 22 13 3 6 54:28 42   9
4   TJ Družstevník Špačince 21 12 2 7 50:35 38   8
5   OFK Mokrý Háj 21 11 2 8 57:41 35   5
6   TJ Baník Brodské 22 9 3 10 41:61 30   -3
7   TJ Iskra Holíč 21 7 6 8 47:34 27   -6
8   TJ Družstevník Zvončín 21 8 3 10 44:34 27   -6
9   TJ Iskra - Horné Orešany 21 7 2 12 27:49 23   -7