Futbal, 8. liga B: Sokolovce si po vysokom víťazstve vybojovali postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2019, 22.42, prispievatelia

Sokolovce po divokom víťazstve 7:3 nad Dolným Trhovištom ochutnajú siedmoligový chlebík. O postupových sedem gólov domácich sa postarali v poslednom zápase traja hráči Sokoloviec a jeden vlastenec hostí. Hetrikom sa o postup postaral Peter Pavlovič, dva góly strelil Udržal a jeden presný zásah dal Tomáš Pavlovič. Za hostí skóroval Vilček, ktorý si strelil aj vlastný gól, a po ňom sa zapísal do listiny strelcov aj Nemčok a z penalty Drímaj.

Sokolovce sa tešia zo zisku pohára. Foto: Martina Radošovská

Žlkovce si poradili s Ratnovcami 4:0. Góly si pekne rozdelili do oboch polčasov. V tom prvom sa o dva postarali Malovec s Krivosudským a po polčase spečatili víťazstvo Hruška s Blaškom.

Kočín-Lančár zaskočil Kľačany, ktorým naložil 5 gólov. Hostia sa zmohli iba na jeden, na konci ktorého bol Strnisko. Domácim svojimi gólmi pomohli v prvom polčase Hlúch s Holíckym. Po prestávke dominancia domácich pokračovala a gólovo sa vyznamenal Knobloch s Žažom, ktorý prekonal brankára Kľačian hneď dvakrát.

V Koplotovciach sa nehralo, Nižná nepricestovala, domáci vyhrajú kontumačne.

Druhé skončilo Veľké Orvište, o týždeň ho čaká baráž s Bojničkami o postup do vyššej súťaže.

8. LIGA B – 22. KOLO:

Sokolovce - Dolné Trhovište 7:3 (4:2)

Góly: 9. a 42. Udržal, 27. 53. a 85. P. Pavlovič, 39. Vilček (vl.), 74. T. Pavlovič - 32. Vilček, 45. Nemčok, 79. Drímaj (z pen)

Peter Pavlovič (v bielom) patrí ku kľúčovým hráčom Sokoloviec. Foto: Miroslav Ledecký