Spartak v príprave prehral v Zlíne, v zápase skúšal viacerých hráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.6.2019, 19.31, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali v prvom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny so Zlínom 1:2.

Spartak v príprave prehral v Zlíne, v zápase skúšal viacerých hráčov

Zápas sa hral na ihrisku v Holešove. Reprofoto: youtube.com

Účastník najvyššej českej súťaže skončil v minulom ročníku na deviatom mieste. V kádri má aj bývalých spartakovcov Mareka Hlinku či Vachtanga Čanturišviliho. Obaja nastúpili proti Trnave v základnej zostave.

Červeno-čierni v dueli skúšali viacerých hráčov, ktorí sú v slovenskom Ríme v týchto dňoch na skúške. Premiéru si odkrútila zatiaľ jediná nová posila Jakubek.

Zlín sa v zápase ujal vedenia v 12. minúte, keď rozohrávku Slobodu zachytili domáci ešte na polovici Spartaka, okamžite podnikli útok a Železník zasunul loptu do siete.

Šancu na zvýšenie skóre mal Fastav po zmene strán z pokutového kopu, exekútor ale prestrelil bránku.

Andelom sa podarilo vyrovnať v 69. minúte. Center Miháleka z pravej strany si nahlavičkoval zlínsky obranca do vlastnej siete.

Zlín sa napokon tešil z víťazstva 2:1, keď v 79. minúte ukážkovo trafil z priameho kopu Jiráček.

V ďalšom zápase sa stretne Spartak 18. júna o 17:00 s Komárnom. Hrať sa bude na ihrisku Červeníka.

Záznam celého stretnutia:

Prípravný zápas:

Fastav Zlín - Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 12. Železník, 79. Jiráček - 69. Vlastní

SPARTAK (1. polčas): Urminský - Turňa, Janečka, Košút, Čonka - Sloboda, Jakubek - Mihálek, Dangubič, Horvát - Depetris

SPARTAK (2. polčas): Rusov - Hing-Glover, Janečka, Mesík, Suarez - Sloboda (79. Kareem), Horvát (79. Kadele) - Mihálek, Landry, Čyžas - Depetris (85. Dangubič)