Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice Myjave postupové oslavy neprekazili

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2019, 20.21, prispievatelia

Vo Vrbovom sa nehralo, hostia pre nedostatok hráčov neprišli.

Futbalista Jaslovských Bohuníc Martin Machovič. Ilustračné foto: Ján Král

Myjava bola dlhodobo lídrom súťaže, svoje kvality potvrdila aj v poslednom zápase tohto ročníka s popredným mužstvom tabuľky, Jaslovskými Bohunicami.

Kopaničiari sa ujali vedenia už v 8. minúte gólom Joríka, ten istý hráč potvrdil víťazstvo domácich svojim druhým gólom v 80. minúte.

Hráči Myjavy potom už len prijímali gratulácie k postupu, Jaslovské Bohunice skončili na tretej priečke.

Hlohovec sa v poslednom zápase ujal vedenia v 18. minúte gólom Dávideka, to bolo však, čo sa týka gólov, zo strany hostí všetko. Tesne pred polčasovou prestávkou domáci vyrovnali gólom Ondera. Na začiatku druhého polčasu Častkovce vo veľkom striedali a oplatilo sa. V záverečnej štvrťhodine si tromi gólmi zabezpečili víťazstvo 4:1, góly postupne strieľali Mizerák, Kováčik a Madro. Hlohovec skončil v tabuľke na šiestom mieste.

Boleráz prehral u suseda v tabuľke až nečakane kruto. Po prvom polčase prehrával v Trenčianskych Stankovciach len 2:0, v 76. minúte už 5:0. O tri góly domácich sa postaral jeden z najlepších strelcom súťaže Ján Vaško, ďalšie pridali Ďuráči a Repa. Za Boleráz už len korigoval na konečných 5:1 päť minút pred koncom zápasu Lošonský.

Vrbové získa posledné body v súťaži bez boja, hostia dopredu oznámili, že na zápas pre nedostatok hráčov nenastúpia.

4. liga – 30. kolo:

Vrbové – Lehota pod Vtáčnikom 3:0 (kontumácia)

Častkovce – Hlohovec 4:1 (1:1)
Góly: 45. Onder, 67. Mizerák, 81. Kováčik, 89. Madro – 18. Dávidek
HLOHOVEC: Horváth, Cholp, Mesároš, Čulák, Blaško, Zelenka, Cabadaj, Veľký, Barborík, Dávidek, Liso (Kubica)

Myjava – Jaslovské Bohunice 2:0 (1:0)
Góly: 8. a 80. Jorík
JASLOVSKÉ BOHUNICE: Matejkovič – Poláček, Juriš, Zemko, Kaniščák, Hlavatovič, Kadlečík, Buchanec, Zolvík, Machovič, Zita (Kocan)

Trenčianske Stankovce – Boleráz 5:1 (2:0)
Góly: 13., 48. a 76.Vaško, 35. Ďuráči, 67. Repa – 85. Lošonský
BOLERÁZ: Vahalík – Mackovčín, Daniš, Mikinič, Dubec, Líška, Loskot, Milinković, Kitta, Lošonský, Daniš

Domaniža – Prečín 11:1

Bánovce nad Bebravou – Prievidza 2:1

Voľno: Partizánske, Trebatice

1    Spartak Myjava                                           26    18    3     5       60:20      57       18
2   OK Častkovce 26 16 4 6 48:23 52   13
3   Jaslovské Bohunice 26 14 5 7 44:34 47   8
4   FK TEMPO Partizánske 26 12 8 6 50:32 44   5
5   TJ Partizán Domaniža 26 12 6 8 48:36 42   3
6   OŠK Trenčianske Stankovce 26 11 7 8 57:25 40   1
7   FC Slovan Hlohovec 26 12 4 10 44:48 40   1
8   TJ Slavoj Boleráz 26 10 6 10 36:34 36   -3
9   MFK Vrbové 26 7 8 11 35:38 29   -10