Futbal, 5. liga: Voderady obrali Radimov o prvenstvo, postupujú Gbely

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2019, 20.24, prispievatelia

Špačince v záverečnom zápase doma už len remizovali.

Futbal, 5. liga: Voderady obrali Radimov o prvenstvo, postupujú Gbely

Futbalista Špačiniec Marek Komadel. Foto: Ján Král

Vo Voderadoch privítali Radimov, jedného z dvojice adeptov na postup. Domáci sa ujali vedenia v 51. minúte gólom Zelenského, hostia vzápätí odpovedali gólom Urbánka. Konečná remíza 1:1 Radimovu na postup nestačila, po prekvapujúcom výsledku sa oslavovalo v Gbeloch.

Gbely pritom ešte v 83. minúte šokujúco prehrávali so Starou Turou, v závere ale Dominik Nemec dvoma gólmi zabezpečil dokonalý obrat, výsledok 3:2, zisk troch bodov a postup do štvtej ligy pre mužstvo z obce preslávené naftárskou spoločnosťou.

Horné Orešany a Zvončín sa ako správni susedia v tabuľke v záverečnom zápase súťaže o body podelili. Góly padali až v záverečnej časti stretnutia, o prvý sa postaral v 71. minúte kapitán Zvončína Planeta, desať minút pred koncom vyrovnával gólom z pokutového kopu Rajt.

Výborne rozbehnuté Špačince v záverečnom zápase nepotvrdili fazónu, s Moravským svätým Jánom doma len remizovali 0:0. V tabuľke obsadili konečnú štvrtú priečku.

5. liga západ – 26. kolo:

Horné Orešany – Zvončín 1:1 (0:0)
Góly: 80. Rajt – 71. Planeta
HORNÉ OREŠANY: Smolek – Malacký, Križan, Drozda, Krchnavý, M. Mekký, A. Mekký, Hodulík, Taliga, Meško, Bako (Gonos, Rajt, Blažo)
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, Brestovanský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Benkovský, Matlák (Weisenpacher, Krajčovič, Hmam)

Voderady – Radimov 1:1 (0:0)
Góly: 51. Zelenský – 53. Urbánek
VODERADY: Páleník – Šurina, Rosýpal, Lacuška, Kondákor, Taranda, Zelenský, Tománek, Brestovanský, Páleník, Dubovský (Šoka, Baboš, Ivančík, Fatranský)

Špačince – Moravský svätý Ján 0:0 (0:0)
ŠPAČINCE: Janček – Žitný, Novanský, Hrebenár, Komadel, Bango, Cmero, Konečný, Vyhlidal, Lukáč, Maška (Kalaš, Jánoš)

Gbely – Stará Turá 3:2

Mokrý Háj – Holíč 1:5

Voľno: Brodské, Horná Krupá

1    TJ NAFTA Gbely                                      22    17   2    3       69:21     53      20
2   TJ Družstevník Radimov 22 16 3 3 69:20 51   18
3   Futbalový klub Bestrent Horná Krupá 22 13 3 6 54:28 42   9
4   TJ Družstevník Špačince 22 12 3 7 50:35 39   6
5   OFK Mokrý Háj 22 11 2 9 58:46 35   2
6   TJ Iskra Holíč 22 8 6 8 52:35 30   -3
7   TJ Baník Brodské 22 9 3 10 41:61 30   -3
8   TJ Družstevník Zvončín 22 8 4 10 45:35 28   -5
9   TJ Iskra - Horné Orešany 22 7 3 12 28:50 24   -9