Dubovany dostali štyri červené karty a baráž nedohrali, ďalej postupujú Bučany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2019, 21.14, prispievatelia

Barážový duel medzi Bučanmi a Dubovanmi sa nedohral. Na neutrálnej pôde v Maduniciach videli v emotívnom zápase druhých mužstiev zo siedmej ligy A a B futbalisti Dubovian štyri červené karty a v 81. minúte predčasne opustili ihrisko.

Dubovany dostali štyri červené karty a baráž nedohrali, ďalej postupujú Bučany

Martin Fančovič z Bučian strelil jediný gól zápasu. Foto: Ján Král

Baráž lákala, do hľadiska prišlo 550 ľudí. Zápas začali lepšie Dubovany, Bučany sa však postupne čoraz viac dostávali do zápasu a preberali inciatívu. Polčas bol bezgólový.

V 62. minúte hasil nebezpečnú situáciu druhým žtým faulom duboviansky Kollár, išiel predčasne pod sprchy a z nariadeného priameho kopu z hranice šestnástky Fančovič otvoril skóre.

Ukázalo sa to ako kľúčový moment duelu, začala totiž pribúdať nervozita a v 74. minúte videl druhú žltú kartu za faul Masarik.

V 81. minúte dostal červenú kartu aj striedajúci futbalista Dubovian Strečanský.

To už to na ihrisku vrelo, brankár Tonkovič opustil svoju bránku a napadol súperovho hráča Benka, za čo nasledovaná ďalšia, v poradí už štvrtá, červená karta pre Dubovany. Tie na to reagovali predčasným odchodom z ihriska do šatní.

Chvíľu sa čakalo, či sa vrátia na trávnik, následne ale zástupca Dubovian ohlásil, že sa im zranil hráč a keďže tým pádom klesol počet futbalistov Dubovian pod povolený počet, arbiter Jančovič duel predčasne ukončil v 81. minúte.

Výsledok dostane prívlastok kontumačný, v tejto chvíli nie je podstatné či zostane v platnosti 1:0 alebo bude za zeleným stolom preklasifikovaný na 3:0.

Rozhodnuté je, že do baráže o šiestu ligu postupujú Bučany, sily si zmerajú v nedeľu 23. júna o 17:30 s Dechticami na štadióne v Piešťanoch.

Súbežne sa bude hrať aj baráž o siedmu ligu medzi Suchou nad Parnou a Smolenicami a to na ihrisku v Zavare.