Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.6.2019, 19.51, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v druhom prípravnom zápase nad Komárnom 2:0. O oba góly sa postaral mladý Brazílčan Tavares.

Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

Rafael Tavares (v červeno-čiernom) dvakrát napol sieť. Foto: Lukáš Grinaj

Po bezgólovom polčase mu v 50. minúte naservíroval kvalitný roh krajan Lovat a Tavares hlavičkou prekonal brankára Komárna.

Už o tri minúty dostal Tavares prihrávku v šestnástke, rýchlym pohybom sa obtočil a trafil do šibenice.

V trnavskom drese si odbyl premiéru stopér Mitrea. Skúška Jakuba Petra pokračuje naďalej.

Do hry zasiahli aj viacerí odchovanci, prvýkrát za áčko aj Lukáš Jirka, brat Erika Jirku. Na trávniku však pre svalové zranenie pobudol iba sedem minút.

Záznam zápasu:

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Komárno 2:0 (0:0)

Góly: 50. a 53. Tavares

SPARTAK (1. polčas): Rusov – Turňa, Mesík, Mitrea, Lovat – Mihálek, Jakubek, Horvát, Čonka – Tavares, Dangubič

SPARTAK (2. polčas): Urminský – Hing-Glover, Mitrea (60. Tumma), Košút, Lovat (65. Kareem) – Petr, Jakubek, Horvát, Čonka – Mihálek (80. Turňa), Tavares (63. L. Jirka, 70. Dangubič)