Stolné tenistky z Majcichova sa stali vicemajsterkami Slovenska

ŠPORT - Ostatné športy | 21.6.2019, 11.09, prispievatelia

V metropole Zemplína v Michalovciach sa v sobotu 8. júna 2019 uskutočnilo záverečné finále Extraligy dorasteniek – Majstrovstvá Slovenska družstiev v stolnom tenise pre rok 2019, kde o slovenský primát bojovali štyri najlepšie družstvá z dlhodobej základnej časti extraligy sezóny 2018/2019.

Stolné tenistky z Majcichova sa stali vicemajsterkami Slovenska

Zľava: Simona Ivančáková, Ema Labošová, Tibor Kollár, Lucia Gašparíková a Lenka Dzurová. Autor foto: Agáta Klučárová

Záverečný finálový turnaj družstiev dorasteniek usporiadal ako víťaz základnej časti domáci ŠKST Michalovce.

O titul Majstra Slovenska bojovala štvorica najlepších slovenských družstiev – ŠKST Michalovce, TTC Majcichov, SC Bratislava a ŠKST Topoľčany.

Veľký úspech dosiahli na turnaji stolné tenistky TTC Majcichov, ktoré potvrdili svoje 2. miesto zo základnej časti súťaže a ako vicemajster Slovenska získali strieborné medaily.

Majcichovské dorastenky v zostave Ema Labošová, Lenka Dzurová, Lucia Gašparíková a Simona Ivančáková tak dosiahli premiérovo na medailu z Majstrovstiev Slovenska medzi družstvami.

Po výhre 6:3 s Topoľčanmi, remíze 5:5 s SC Bratislava a najmä remíze 5:5 s Michalovcami však chýbalo len veľmi málo k tomu, aby to bola medaila najcennejšia.

Titul slovenského šampióna a zlaté medaily si tak vybojoval ŠKST Michalovce (Terezková, D. Šinkarová, Dzelinská a Dudová). Bronz získalo družstvo SC Bratislava (Wiltschková, Štullerová, Müllerová, Krajčovičová) po výhre nad ŠKST Topoľčany (Činčurová, Lacenová, Višňovská).

Prítomní diváci si mohli vychutnať vrcholný slovenský stolný tenis v kategórii dorasteniek, a to najmä v atraktívnom súboji o 1. miesto medzi Michalovcami a Majcichovom.

Najlepšie tri družstvá si odniesli víťazné poháre, medaily a diplomy.