Trnavskí plavci sa v slovenských mestách ukázali v dobrom svetle

ŠPORT - Plávanie | 3.7.2019, 16.08, prispievatelia

Na záver letnej domácej sezóny 2019 sa plavci STU Trnava zúčastnili na najdôležitejších pretekoch roka - Letných majstrovstvách Slovenska rôznych vekových kategórií.

Trnavskí plavci sa v slovenských mestách ukázali v dobrom svetle

Júlia Mečiarová (vpravo) dosiahla na Letných majstrovstvách Slovenska najlepšie výsledky spomedzi trnavskej výpravy. Foto: archív klubu

V dňoch 7. - 9. júna sa plavci STU Trnava zúčastnili Letných majstrovstiev SR mladších žiakov v Štúrove za účasti 258 pretekárov zo 49 klubov.

V silnej konkurencii štartovalo aj 15 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Najúspešnejšou trnavskou plavkyňou v tejto kategórii bola Júlia Mečiarová, ktorá získala v disciplínach 100 a 200 metrov znak, 200 metrov prsia a 200 metrov polohové preteky 4 bronzové medaily.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Lukáš Böhman (6. miesto), Karin Chmurová (5. miesto), Jasmína Šimurdová (6. miesto).

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ingrid Remišovej a Ladislava Hlavatého 4 bronzové medaily.

Šampionát v Žiline

V dňoch 14. - 16. júna sa 21 plavcov STU Trnava zúčastnili Letných majstrovstiev Slovenska seniorov v plávaní v Žiline.

Pri absencii našich najúspešnejších seniorov Adama Halasa a Miroslavy Záborskej sa o medailové umiestnenia zaslúžili mladší pretekári.

O jediný titul seniorského majstra SR sa postaral juniorský reprezentant SR František Jablčník (SŠŠ J. Herdu) v disciplíne 200 metrov motýlik.

Vpravo František Jablčník.

Bronzovú medailu si vybojoval v disciplíne 400 metrov voľný spôsob. Na stupeň víťazov sa prebojovala aj seniorská reprezentantka SR Barbora Tomanová (SŠŠ J Herdu), keď v disciplíne 50 metrov znak obsadila 2. miesto.

Výborne plávali aj ďaľšie tri juniorky STU Trnava: Ema Matúšová, ktorá v disciplíne 50 metrov prsia skončila druhá, Nina Vadovičová obsadila v disciplíne 100 metrov prsia 3.miesto a Bronislava Janáčová na 200 metrov prsia získala taktiež bronzovú medailu.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafete 4x 200 metrov voľný spôsob muži, kde v zložení Adam Pilek, Jakub Husár, Patrik Kudla a František Jablčník získala striebornú medailu.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénera Rastislava Hlavatého 7 medailí: 1 zlatú, 3 strieborné a 3 bronzové.

Žiačky MSR v Košiciach

V dňoch 21.-23.6. 2019 sa plavci STU Trnava zúčastnili Letných majstrovstiev SR starších žiakov v Košiciach za účasti 273 pretekárov zo 46 klubov.

Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá získala tri tituly majsterky SR v disciplínach 50 a 100 voľný spôsob a 200 metrov znak.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava a svojimi výbornými výkonmi vybojovali medailové umiestnenia. Výborne plával Patrik Böhman, ktorý v disciplíne 50 metrov voľný spôsob obsadil druhé miesto.

Štafeta žiaci.

K tomu pridal bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak a 100 metrov voľný spôsob.

Darilo sa aj Jakubovi Palkovičovi (SŠŠ J. Herdu), ktorý získal striebornú medailu v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a 5 bronzových medailí v disciplínach 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 metrov motýlik, 100 metrov prsia a 200 metrov polohové preteky.

Ema Novotná (SŠŠ J. Herdu) získala v disciplíne 200 metrov motýlik striebornú medailu a v disciplíne 800 metrov voľný spôsob bronzovú medailu.

Tesne za medailovými priečkami skončili viacerí naši plavci. Zuzana Dršková obsadila v disciplíne 100 a 200 metrov prsia 2x 4.miesto.

Nina Podmanická (SŠŠ J. Herdu) skončila v disciplíne 800 metrov voľný spôsob na šiestom mieste. Nina Radosavljevič (SŠŠ J. Herdu) obsadila v disciplíne 100 a 200 metrov znak 2x 6.miesto. Jakub Gabriel obsadil v disciplíne 200 metrov voľný spôsob šieste miesto.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 2 zlaté medaily v štafetách 4x100 metrov voľný spôsob žiačky a 4x100 metrov voľný spôsob mix, 1 striebornú medailu v štafete 4x100 polohové preteky žiačky a 2 bronzové medaily v štafetách 4x100 metrov voľný spôsob žiaci a 4x100 metrov polohové preteky mix.

V štafetách plávali žiaci v zložení: Jakub Palkovič, Jakub Gabriel, Lukáš Brezovský, Patrik Böhman, Tereza Ožvaldová, Ema Novotná, Nina Podmanická, Nela Hlavatá, Zuzana Dršková.

Štafeta žiačky Trnava.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá. Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu:

Michal Daniš, Jakub Nádašský, Maximilián Pekarčík, Tamara Belavá, Lucia Brečková, Tamara Búdová, Lucia Brečková, Petra Kocánová, Sandra Masaryková, Tatiana Ostrožlíková, Karina Qayumová a Adela Valášková.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého 21 medailí: 5 zlatých, 5 strieborných a 11 bronzových a úspešne uzavreli letnú sezónu tejto vekovej kategórie.