Futbalová glosa: S chalanmi z Bohdanoviec treba počítať, aj mimo ihriska

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: S chalanmi z Bohdanoviec treba počítať, aj mimo ihriska

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bohdanovce 2:1.

tak sme sa konečne dočkali stožiaru, drogových priznaní, rozšifrovaných esemesiek aj novej sezóny.

A opäť sa nám len potvrdili známe pravdy. Že kpt. Otupjévjajév je najvačší faulus, drogy jsou špatný, áno, celá táto vláda by aj v base ukradla nástenku z rozpisom upratovania oddielov, že Matúško vie aj chytať a náš Peťo je pán fotbalista.

Ale pekne po poriadku.

Bohdanovskí jazveci vytiahli z nory mladé (nie z Mojsejky, lolo). Juniori minulý rok vyhrali dorasteneckú súťaž a tak už pravidelne okúšajú áčkarský chlebík.

Podľa verejne dostupných zdrojov stíhajú mužom aj v iných disciplínach a v miestnych občerstvovacích zariadeniach často ukazujú lepšiu formu ako starí, skúsení matadori.

Preto bolo treba s nimi vážne počítať aj v tomto dueli.

Hrnčiarovani stavili na osvedčenú a zohratú partiu, hostia na rýchlosť a mladícku drzosť. Akurát Kevo tam z nich trčal.

Začali sme o trochu lepšie a prvé sme sa snažili uštvať buď Dudka na pravo, alebo jeho strážcu v zálohe. Najmä Danielito z opačnej strany zálohy mu poslal aj tri kolmice za sebou.

Rezultoval však z toho len jeden nebezpečný nábeh až k rohovej čiare, a po spätnej prihrávke si loptička zahrala s našim útokom flipper.

O ohrozenie sa pokúšal strelami z hranice šestnástky Sedlo, do najväčšej príležitosti sa dostal Pílka po Kladivárovom priťuknutí, kedy sám v šestnástke nikým nestrážený volil strelu z prvej, miesto spracovania, kontroly upravenosti, nechtov, počasia a otázky Kopovi, že kam tú loptu chce.

Ibaže strela mala razanciu pekla generálneho prokurátora.

Naopak, na opačnej strane sa zaskvel skvelým reflexom Matúš Čík Rihannský, ktorý odvrátil na roh samostaný nájazd hosťuhúceho drzáňa mladého.

Gólu sme sa predsa len dočkali do prestávky a to v 31.minúte, kedy Pílka s Luskáčom skvele zahrali signál z priameho kopu, Pílka loptu pekne posunul Luskymu za statickú obranu, chalan z rohu päťky trafil iba žrď, lopta sa však odrazila k Peťovi, ktorý jej polosklzom udal správny smer.

31.minúta a Holo 1:0. A to sa ešte len rozbiehal.

Do polčasu ešte Matúško vytiahol jeden pekný zákrok, aj nám trochu opeknel, keď si ho chlapci zobrali v piatok s mašinkou na chate do parády, normálne premena z bratislavského bezďáka na takého nášho nebezbedňáka. Alebo Bezdedáka.

Druhé dejstvo pokračovalo našou miernou prevahou, ktorú v 49.minúte zúročil Holo po Luskyho pase. Lusky ho doviedol k nám, tak Luskáč ho musí aj kŕmit. Aspon gólovými prihrávkami.

Z ľavej polovice vyslal dlhý pas, ktorý si Peťo spracoval na tie mohutné slovanské prsia, loptu položil na zem, krátkou klučkou prekabátil stopéra hostí a razantnou strelou zo šestnástky nadobro vyhnal šeckých pavúkov z pravého vingla.

Tých, čo tam boli, tých vymietol a tých, čo to videli prešla chuť sa na také nebezpečné miesto aj vracať.

49. minúta a 2:0.

Onedlho mal šancu skompletizovať hetrik, ale z piatich lôpt od zväzu nám po jeho strele niekde smerom na Voderady zostali len štyri.

Hostia to taktiež nezabalili a od gólu ich miestami delila len nepresná koncovka, alebo bol proti opäť Rihann, ktorý zázračne vytiahol opäť čistú gólovú príležitosť hostí.

Do hry sa zapojil aj navrátivší Queto, ktorý si Hrnce vybral ako vhodnú destináciu na futbalovú penziu a hneď po 2 minútach sa ocitol v prvej veľkej šanci a o tri minúty v ďalšej.

V oboch ukázal veľký prehľad a výber miesta, v koncovke ho trochu zradila zápasová prax.

Ďalší striedajúci však mierne spomalili rozbehnutý vlak, hra stratila na plynolusti, čo využili hostia po hrúbke obrany, na korigovanie stavu na 2:1.

To sa však už písala osemdesiataôsma tzv. magiánova minúta a aj vďaka Matúšovi a pozornej obrane sa na výslednom stave už nič nemenilo.

A teda som zvedavý, čo chalan bude hovoriť teraz, lebo minule som spomenul jeho brankárske výkony len pár slovami, teraz ho tu mám častejšie než Jeďa, ktorý trávil čas na vodolenke.

Zase nech si nezvyká. Ako hovorí starý enfant terrible futbalu monsignore Ballotelli. Poštárovi tiež netlieskame, ked prinesie dopis.