Spartakovci s Trenčínom viedli, napokon nezískali ani bod

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.8.2019, 19.55, Ján Král

Trenčín podal v Trnave dobrý výkon a odniesol si zo slovenského Ríma tri body po výsledku 1:2.

Spartakovci s Trenčínom viedli, napokon nezískali ani bod

Súboj Kleščíka s Tavaresom. Foto: Tomáš Ormandy

V úvode zápasu mal viac z hry Trenčín. Po štvrťhodine hry zachytili hostia na polovici ihriska nepresnú Lovatovu prihrávku, po rýchlej kontre vystrelil do bočnej siete Julien.

Ďalšiu akciu zakončil nepresnou strelou Roguljič. V 25. minúte opäť Lovat pokazil prihrávku, tentoraz pri vlastnej šestnástke, našťastie Bukariho následný pokus mieril vedľa.

Trenčín ťažil z agresívnej hry, vysoko napádal a na dlhé minúty vypojil z hry kľúčových stredových hráčov Trnavy Haliloviča s Tešijom.

V 28. minúte si však Tešija vytvoril priestor, dlhou prihrávkou za obranu vyslal na pravej strane do šprintu Dioga, jeho center na päťke našiel Dangubiča, ktorého zakončenie ešte Šemrinec vyrazil, na Sobczykovu dorážku ale nemal nárok – 1:0.

Trnave zachutilo, k strele z dvadsať metrov sa odhodlal Tešija, ďalšiu gólovú radosť ale jeho pokus neznamenal.

V 35. minúte stratil pri šestnástke loptu Halilovič a prišiel okamžitý trest. Čatakovič vnikol do pokutového územia, na zadnej žrdi našiel Comvaliusa a ten vyrovnal na 1:1.

Krátko pred prestávkou sa cez trnavskú defenzívu prekľučkoval až k zakončeniu Roguljič, avšak nedal a Bukari následne netrafil odkrytú bránku.

Po zmene strán spartakovci zvýšili aktivitu, dostali sa do hry, z brejku Bukariho ale mohol skórovať Comvalius. Lenže loptu si zle prebral a uchmatol mu ju Rusov.

V 55. minúte popálila trnavskému gólmanovi rukavice jedovka Bukariho. Na opačnej strane si Halilovičovu strieľanú prihrávku prebral Sobczyk, zakončil ale zbrklo a mimo.

Po hodine hry poslal dlhú prihrávku do šestnástky Tešija na Dangubiča, chorvátska spolupráca v trnavskom drese však skončila strelou nad.

Potom musel zasahovať znova Rusov, s Roguljičovým pokusom si však poradil. To bol zároveň posledný Trenčanov moment na trávniku, v 64. minúte ho vystriedal Depetris. Bývalého útočníka Spartaka vítal potlesk trnavských tribún.

Uviedol sa nebezpečnou hlavičkou po Bukariho centri, našťastie, bez gólového efektu. Na opačnej strane našiel Diogo ideálnym centrom Sobczyka, ten sám na päťke však hlavičkoval nedôrazne.

V 73. minúte center Comvaliusa z ľavej strany podvihol Mitrea tak nešťastne, že lopta skončila až v trnavskej bránke – 1:2.

Vyrovnať sa neúspešne pokúšal Sobczyk. Po dlhom aute a Tavaresovom predĺžení mal gól na hlave Mihálek, ani on však nemieril presne.

V závere mala Trnava štandardku z rohu šestnástky, Mesík vrátil loptu na Tavaresa, Brazílčan skúsil zadovku, no loptu poslal nad bránku.

V nadstavenom čase ešte andeli podnikli rýchly brejk, Tešija potiahol loptu, prihral do šestnástky Tavaresovi, ten ale v rozhodujúcej chvíli zlyhal a bolo po nádejách. Trnava podľahla Trenčínu 1:2.

Fortuna liga – 5. kolo:

Spartak Trnava – AS Trenčín 1:2 (1:1)

Góly: 29. Sobczyk – 35. Comvalius, 72. vlastný Mitrea

ŽK: Tešija – Bukari, Koolwijk, Šemrinec, Kadák

Rozhodovali: Chmura – Somoláni, Roszbeck

Diváci: 3483

SPARTAK: Rusov – Turňa (76. Kelemen), Mitrea, Mesík – Diogo, Halilovič, Tešija, Lovat – Dangubič (66. Oršula) – Tavares, Sobczyk (81. Mihálek). Tréner: Chéu.

TRENČÍN: Šemrinec – Ligeon, Kleščík, Skovajsa, Julien – Koolwijk – Bukari, Roguljič (63. Depetris), Zubairu, Comvalius (82. Kadák) – Čatakovič (73. Corryn). Tréner: Marčok.

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Dnes sme mali viac gólových šancí, ale súper dal viac gólov. Oba sme inkasovali po našich hrubých chybách. Dnešný výkon ide aj na vrub toho, že nám po náročnom programe chýbali fyzické sily a Trenčín bol lepší v súbojoch jeden na jedného. V závere sme mohli aspoň vyrovnať, ale šance Sobczyka, Miháleka a dve príležitosti Tavaresa ostali nevyužité.“

Roman Marčok (tréner Trenčína): „Na Trnavu sme sa dobre pripravili a nezaskočil nás ani úvodný inkasovaný gól. Dokázali sme stretnutie otočiť. Mali sme tri či štyri dobré šance, dali sme z nich dva góly, a hoci domáci mali viacero príležitostí, už sme to v obrane udržali.“