Futbal, 5. liga: Špačince nastrieľali ďalšiu sedmičku, Zvončín s prvou prehrou

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.9.2019, 19.34, prispievatelia

Špačince sú vo forme, aj po týždni nasúkali do brány súpera sedem gólov. Kým pred týždňom si sedmičku odniesli Horné Orešany, najnovšie rovnakú nádielku dostali doma Voderady. Kým Špačince sa usadili zatiaľ bez jedinej prehry na druhej priečke tabuľky, ich najlepší strelec Roman Maška je s deviatimi gólmi na čele tabuľky strelcov.

Futbal, 5. liga: Špačince nastrieľali ďalšiu sedmičku, Zvončín s prvou prehrou

Roman Maška zo Špačiniec je aktuálne najlepším kanonierom piatej ligy západ. Foto: Ján Král

Zvončín zaznamenal prvú prehru v tomto ročníku až v piatom kole na ihrisku Radimova, postaral sa o ňu hetrikom Patrik Kessl.

Zvončín sa ujal v zápase vedenia už v 17. minúte gólom Klenkoviča, do polčasu však trikrát skóroval neudržateľný Kessl.

Hostia zápas nevzdávali, strelili aj druhý gól, ale zo Záhoria napokon odchádzali bez bodu. Radimov po piatich kolách vedie tabuľku s plným počtom bodov.

Horná Krupá sa nezľakla súpera zo svetoznámeho kúpeľného mesta. Výsledok 2:1 sa zrodil už v prvom polčase, po prestávke už žiadny gól nepadol, Piešťany odišli domov bez bodu.

5. liga - 5. kolo:

Horné Orešany - Moravský Svätý Ján 2:2 (1:1)
Góly: 13. Meško, 61. Bako - 28. Denis Bolf, 71. Dominik Bolf
H. OREŠANY: Pekarovič - Krchnavý, Malacký, Meško, Križan, Hodulík, Szabo, Zvonár, Mesíček, Bako, Mekký (Gonos, Taliga, Rajt)

Horná Krupá - Piešťany 2:1 (2:1)
Góly: 14. Ertl, 17. Šarabok - 36. Braniša
H. KRUPÁ: Dúcky – Fodor, Mikláš, Šarabok, Holíč, Žák, Šiška, Strečanský, Zaoral, Heteš, Ertl (Sabo, Maron, Nádaský, Blaho)
PIEŠŤANY: Bránsky – Glos, Hutár, Polačik, Miškech, Štefanka, Kusý, Braniša, Korec, Hrnčiar, Gula (Klasovitý, Budka, Horil)

Voderady - Špačince 1:7 (1:2)
Góly: 24. Dubovský - 6. Bango, 13. Novanský, 56. a 90. Maška, 61. a 70. Píš, 69. Rippel
VODERADY: Brestovanský - Jurkovič, Prvulović, Tománek, Hanzel, Lacuška, Cíferský, Zelenský, Páleník, Dubovský, Živojinović (Rosýpal, Ivančík, Šurina, Fatranský, Pištej)
ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Žitný, Rippel, Novanský, Komadel, Bango, Ondriš, Maška, Konečný, Akbar (Cmero, Píš, Hrčka)

Radimov - Zvončín 3:2 (3:1)
Góly: 21., 23. a 34. Kessl - 17. Klenkovič, 66. Daniš
ZVONČÍN: Strmenský – Daniš, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Čambor, Rumpel, Brečka (Glasa, Brestovanský, Krajčovič, Matlák)

Holíč - Brodské 1:1

Voľno: Mokrý Háj

1   TJ Družstevník Radimov            5   5   0   0    15:8      15      9