Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Piatok 25. 9., meniny má Vladislav, zajtra Edita.Význam mien.

Trnavským bejzbalistom štartuje play-off, Angels zabojujú o finále

Vydané 8.9.2019 o 10.36, autor Ján Král

Trnavskí bejzbalisti obsadili v slovenskej lige po základnej časti druhé miesto. Počas týchto dní musia niektoré tímy absolvovať dohrávky, až následne môže začať play-off, ktoré odštartuje cez budúci víkend.

Trnavským bejzbalistom štartuje play-off, Angels zabojujú o finále

Marek Červený patrí medzi najskúsenejších nadhadzovačov Angels. Foto: Ján Král


reklama

 

Angels získali v prvej časti sezóny osem víťazstiev. Prehrali len dva zápasy. V oboch prípadoch nestačili na favorizované Apollo Bratislava.

 

„Na Bratislavčanov momentálne nemáme. Majú dobré výsledky nielen v našej lige, ale aj na medzinárodnej scéne. My máme kompletne omladený káder. Ostatných súperov sme viac-menej jednoznačne zdolali,“ spomenul manažér Trnavčanov Roman Holekši.

 

Aj vo vyraďovačke bude najvážnejším kandidátom na celkový triumf Apollo. Na Trnavčanov čakajú v semifinále Spiders Bratislava.

 

Hrá sa na dva víťazné zápasy. Na programe sú v sobotu 14. septembra o 11:00 a 14:00 v Trnave. Ak by bol po nich stav nerozhodný, uskutoční sa následne v nedeľu o 14:00 ešte jeden duel, ktorý by rozhodol o finalistovi.

 

Dodatočne prišlo k zmene v termínoch. Prvé dva zápasy sa odohrajú v Trnave v nedeľu 15. septembra o 11:00 a 14:00. Ak by bol po nich stav nerozhodný, uskutoční sa aj tretí rozhodujúci súboj v sobotu 21. septembra o 11:00.

 

„Spravíme maximum pre to, aby sme Apollo zastavili. Bude veľmi náročné, aby sme im boli vôbec zdatným súperom. Ešte nás ale čaká semifinále, ktoré musíme zvládnuť.  Finále by bolo pre nás tohtoročným splneným cieľom,“ pokračoval Holekši.

 

 

Historicky najúspešnejší celok najvyššej slovenskej súťaže, ktorý má na konte 13 titulov, dopláca na obdobie, keď prišlo o štadión v areáli MtF STU a musel si hľadať a hlavne vybudovať  nový domovský stánok.

 

„Nám vtedy celá jedna partia reprezentantov postupne skončila. Nedokážeme ich generáciu nahradiť zo dňa na deň. Bude trvať päť až sedem rokov, kým sa z toho dostaneme.  Trnavský bejzbal je o tom, že čo si nevychováme, to nemáme.“

 

Posledný majstrovský titul prišiel v roku 2013.

 

„Presne to je to obdobie, keď vznikla situácia s ihriskom. Domáce zápasy sme hrávali v Topoľčanoch.  Trénovali sme na futbalových ihriskách, čo nemá s bejzbalovými podmienkami nič spoločné. Veľmi veľa hráčov ukončilo v tom období činnosť. Začali sme v podstate od začiatku. Kladieme veľký dôraz na mládež, kde máme najlepšie výsledky,“ pripomenul.

 

 

Už teraz majú na Cukrovej ulici bezjbalisti vybudované ihrisko pre dospelých aj pre deti. V klube veria, že areál by mohol byť kompletne dokončený už v budúcom roku.  Vytvorí ideálne podmienky pre rozvoj mladých perspektívnych bejzbalistov.

 

„Na Slovensku bude určite na dlhé roky najkrajší. Budú to skvelé podmienky nielen pre mládež, ale aj pre organizovanie medzinárodných podujatí. Už teraz sú hosťujúci hráči spokojní s trávnikom aj zázemím,“ uzavrel Roman Holekši.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Hajdóczyho sa búria proti plánovanému cyklochodníku, obyvatelia ulice spísali petíciu

Na Hajdóczyho sa búria proti plánovanému cyklochodníku, obyvatelia ulice spísali petíciu

Príprava rekonštrukcie ulice prebieha podľa autorov petície v tajnosti, bez diskusie s obyvateľmi, ktorých sa... celý článok

V trnavskej nemocnici sú traja pacienti s koronavírusom na pľúcnej ventilácii

V trnavskej nemocnici sú traja pacienti s koronavírusom na pľúcnej ventilácii

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave majú 17 pacientov s ochorením COVID-19. Pacienti sú vo veku od 40 do 92 rokov. celý článok

Hľadajú svedkov nehody: Auto skončilo mimo cesty potom ako ho ohrozil iný vodič

Hľadajú svedkov nehody: Auto skončilo mimo cesty potom ako ho ohrozil iný vodič

Polícia hľadá svedkov nehody, ktorá sa stala na juhovýchodnom obchvate Trnavy. celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu s pivnými kúpeľmi. pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda elektricka

reklama