Futbal, 8. ligy: Plavucha a Vittek strelili štyri góly, Koplotovce znížili stratu na Veľké Kostoľany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.9.2019, 21.05, Ján Král

V piatich zápasoch 8. ligy A padlo 33 gólov, čo je priemer viac ako šesť gólov na zápas.

Futbal, 8. ligy: Plavucha a Vittek strelili štyri góly, Koplotovce znížili stratu na Veľké Kostoľany

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Strelcom to v piatom kole ôsmej ligy padalo. Slovenská Nová Ves vyhrala v Suchej nad Parnou vysokou 6:0 aj vďaka štyrom presným zásahom Plavuchu.

Buková deklasovala Lovčice na ich ihrisku 7:2, tiež štyri góly zaznamenal Vittek.

Dolné Dubové síce hralo proti Šúrovciam od 44. minúte bez vylúčeného Nádaského, napriek tomu vyhralo suverénne 6:2.

Naháču zariadil triumf nad Opojom v gólovej prestrelke až v 86. minúte Počuch, ktorý upravil na konečných 4:3.

Gólový priemer pokazil iba zápas v Trstíne, kde vyhrali Vlčkovce 2:1. Každé mužstvo malo vylúčeného hráču – domáci Obselku od 79. minúty, hostia Plechla od 87. minúty.

8. LIGA A – 5. KOLO:

Naháč – Opoj 4:3 (1:0)

Góly: 13. a 50. Martin Sersen, 83. Boledovič, 86. Počuch – 53. Križan, 55. Gubrický, 80. Pet. Nejezchleb

Suchá nad Parnou – Slovenská Nová Ves 0:6 (0:3)

Góly: 26., 40., 44. a 89. Plavucha, 43. a 76. Racek

Lovčice – Buková 2:7 (0:4)

Góly: 60. a 75. Rejduga – 15., 44., 50. a 78. Marek Vittek, 8. Mišči, 20. Hrkeľ, 87. Jaraba

Trstín – Vlčkovce 1:2 (0:2)

Góly: 56. Daniš – 15. vlastný Šalitroš, 20. Kalivoda

ČK: 79. Obselka – 87. Plechlo

Dolné Dubové – Šúrovce 6:2 (3:0)

Góly: 1. a 49. Obšivan, 39. vlastný Bodiš, 45. Horník, 51. Juran, 62. Hrušovský – 83. Hochman, 87. Richnák

7   FK TJ Družstevník Buková 5 2 1 2 16:15 7   7
8   Telovýchovná jednota Družstevník Opoj    5   2   1   2     13:12          7          1
9   TJ Sokol Trstín 5 0 1 4 11:19 1   -8
10   TJ Družstevník Lovčice 5 0 0 5 5:27 0   -12

8. LIGA B: Veľké Kostoľany zaváhali

V Šterusoch zažili divový úvod zápasu s Dolným Lopašovom, za prvých šesť minút padli tri góly. V konečnom účtovaní sa tešili napokon domáci po výhre 6:2.

V derby cez kopec sa medzi Pastuchovom a Kľačanmi zrodila remíza 1:1.

Prvé body stratili Veľké Kostoľany, v Žlkovciach prekvapujúco iba remizovali 1:1 a to i napriek tomu, že domáci od 66. minúty hrali bez vylúčeného Lengharta.

Remíza sa zrodila aj v Ratnovciach, góly začali padať až po zmene strán, napokon oba tímy trafili do siete trikrát.

V Koplotovciach bolo vybavené za polhodinu, to domáci viedli nad Kočínom-Lančárom štvorgólovým rozdielom. Napokon zvíťazili 6:1.

8. LIGA B – 5. KOLO:

Šterusy – Dolný Lopašov 6:2 (2:1)

Góly: 3. a 6. Sereda, 52. a 65. Hornák, 75. Pažík, 78. Líška – 2. Mačica, 57. Beblavý

Koplotovce – Kočín-Lančár 6:1 (4:0)

Góly: 10. Valovič, 11. Bališ, 12. Lackovič, 30. Korchaň, 80. Hlavna, 82. Spál – 55. Holický

1   TJ Družstevník Veľké Kostoľany        5    4   1   0       18:2           13        7
2   TJ Slovan Koplotovce 5 3 1 1 18:8 10   1
3   OFK Kľačany 5 3 1 1 11:10 10   1
4   TJ Družstevník Pastuchov 4 2 2 0 11:5 8   -4
5   TJ Družstevník Žlkovce 5 1 3 1 4:5 6   -3
6   TJ Družstevník Šterusy 5 2 0 3 10:13 6   0
7   TJ Klas Dolné Trhovište 4 1 2 1 9:6 5   2
8   TJ Družstevník Dolný Lopašov 5 1 2 2 11:15 5   -1
9   TJ Kočín - Lančár 5 0 1 4 2:15 1   -5