Spartak v pohári postúpil, Horná Krupá a Boleráz zostali na štíte súperov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.9.2019, 10.34, Ján Král

Spartak Trnava v stredu postúpil s prehľadom do štvrtého kola Slovnaft Cup-u, keď na ihrisku Krásna nad Kysucou vyhral 4:0. Andeli sa ujali vedenia gólom Tavaresa z 20. minúty, ktorý ťažil z prihrávky Dangubiča.

Spartak v pohári postúpil, Horná Krupá a Boleráz zostali na štíte súperov

Futbalista Hornej Krupej Radovan Fodor v obkľúčení futbalistov Skalice. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Zakrátko domáci chybili v rozohrávke, na šestnástke získal loptu Kelemen a pohotovo zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Ešte do prestávky pridal tretí gól Dangubič, keď z päťky zakončil sériu prihrávok. Štvrtý gól pridali andeli v závere, z penalty sa presadil po faule na Dangubiča stopér Mitrea.

Zaujímavosťou bolo, že v 67. minúte poslal tréner Ricardo Chéu na trávnik Thomasa Kotlára. Pre len 16-ročného stredopoliara z dorasteneckého tímu Spartaka išlo o debut v trnavskom drese.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Krásno nad Kysucou - Spartak Trnava 0:4 (0:3)

Góly: 20. Tavares, 28. Kelemen, 40. Dangubič, 88. Mitrea (pen)

KRÁSNO: Kulich – Marčan, Maslík, Chupáč, Novotný - Kapusniak, Pleva, Ďuratý, Koleno (78. Pagáč) – Ševčík (65. Kocifaj), Gábor (72. Kopásek). Tréner: Šino.

SPARTAK: Bolek – Diogo, Menich, Mitrea, Záhumenský – Oršula, Gamboš, Tešija (55. Horvát), Dangubič – Tavares (46. Mihálek), Kelemen (67. Kotlár). Tréner: Chéu.

Horná Krupá potrápila favorita z druhej ligy

Do bojov v národnom pohári zasiahli aj tímy z nižších súťaží. Štvrtoligový Boleráz neuspel na ihrisku Radimova, ktorý hrá o súťaž nižšie. Po prehre 0:1 sa Slavoj so súťažou lúči.

Tretie kolo bolo stropom aj pre piatoligovú Hornú Krupú, ktorá síce potrápila Skalicu a do 56. minúty držala bezgólový stav, napokon však prehrala s favorizovaným súperom 2:4. Dvakrát však dokázala duel zdramatizovať strelením kontaktného gólu.

Malženice budú hrať svoj duel v Domaniži až 25. septembra.

Futbal niekedy bolí, o čom sa presvedčil po nožničkách Petra Šaraboka z Hornej Krupej aj obranca Skalice. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Radimov - Boleráz 1:0 (0:0)

Gól: 55. Kessl

BOLERÁZ: Jedlička - Blaško, Klačo, Dzíbela, Mir. Daniš (62. Vangel), Németh, Sedlák, Dubec (69. Mackovčín), Bagi, Loskot, Milinkovič (86. Lošonský)

Horná Krupá - Skalica 2:4 (0:0)

Góly: 65. Maron, 86. Nádaský - 56. Šebesta, 63. a 68. Haša, 90. Hlavatovič

HOR. KRUPÁ: Dúcky - Holič, Mikláš, Fodor, Strečanský, Žák (64. Maron), Šarabok, Heteš, Zaoral, Blaho (75. Sabo), Ertl (84. Nádaský)

SKALICA: Milošovič - Nagy, Hlavatovič, Milota, Karlík, Frimmel (71. Pospíšil), Tomovič, Mášik, Haša (79. Fruhauf), Šebesta (71. Hollý), Popovič

Domaniža - Malženice - hrá sa 25.9. o 15:30