Utorok 22. 10., meniny má Sergej, zajtra Alojzia.Význam mien.

Futbal, 3. liga: Zápas Myjavy s Malženicami priniesol dobrý futbal aj zápletku

Vydané 14.9.2019 o 19.58, autor Ján Král

V piatkovom otváracom zápase tretej ligy západ vyhrala Myjava nad Malženicami 2:1. Zápas priniesol atraktívny futbal.

Futbal, 3. liga: Zápas Myjavy s Malženicami priniesol dobrý futbal aj zápletku

Pavol Orolín robil problém myjavskej obrane, niekedy museli domáci zadáci krídelníka Malženíc zastavovať aj ostrými zákrokmi. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Malženice išli do vedenia v 20. minúte, keď na polovici ihriska získali loptu, do brejku sa rozbehol Orolín a nádhernou strelou z ľavej strane z asi 20 metrov prekonal Kubicu v bránke Myjavy. Vzápätí mohol pridať ďalší gól Sekera a z dorážky Orolín, ale gólman domácich tentoraz svoje mužstvo podržal.

Domácim sa podarilo vyrovnať po hodine hry. Po rohu zahranom na prvú tyč vyhral hlavičku Jorík a loptu poslal k vzdialenejšej žrdi do siete.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 77. minúte. Po dlhom diagonálnom nákope z polovice ihriska trafil loptu z voleja na šestnástke Miklovič a Székely v bránke Malženíc nemal šancu – 2:1.

Reakcie trénerov (zdroj: spartakmyjava.sk):

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Ja som už v príprave hovoril, že zápas s Malženicami bude mať druholigové parametre. A potvrdilo sa to. Malženice sú výborný súper. My sme boli v takom stave, že keby sme mali širší káder, tak dnes ide hrať päť – šesť iných hráčov a preto všetka česť tým, čo boli dnes na ihrisku. Dali sme krásne góly, v niektorých momentoch sme mali zasa šťastie, ale to už patrí k futbalu. Ja som veľmi rád, že sme po Nitre dokázali vyhrať s takýmto súperom, pretože duel s Nitrou sme pokazili. To nejde ani inak nazvať. Taký Tomáš Kóňa dnes išiel príkladom. Neuveriteľné, čo dokázal, napádal aj v posledných minútach, odviedol veľa práce, takže tým strháva ďalších hráčov k sebe a som rád, že naši útočníci dali konečne góly. Lebo to nám chýba. Dnes sme získali veľmi dôležité víťazstvo a ďakujem aj fanúšikom, že nás opäť prišli v hojnom počte podporiť.“

Vladimír Glonek, tréner OFK Dynamo Malženice: „Videli sme veľmi dobré treťoligové stretnutie, kvalitný výkon oboch mužstiev. Myslím, že remíza by tomuto zápasu svedčala viac vzhľadom na priebeh. Spravili sme v druhom polčase individuálne chyby, po ktorých sme dostali dva góly, takže Myjava vyhrala a ja jej k tomu gratulujem.“

Medzi fanúšikmi Malženíc, ktorí vycestovali na Myjavu, boli aj mladí futbalisti. Foto: Eleonóra Szombatová / FOTO 4F

3. LIGA – 7. KOLO:

Spartak Myjava – Dynamo Malženice 2:1 (0:1)

Góly: 60. Jorík, 77. Miklovič - 20. Orolín

MYJAVA: D. Kubica – Toman (58. Pecha), Horeš, Svatík, Lopušan – Kóňa, Flamík (23. Vlado), Pekár (85. P. Kubica) – Vávra (68. Miklovič), Jorík, Copko (46. Karika)

MALŽENICE: Székely - Juriš (66. Železník), Krajčovič, Jakubička, Kovársky (86. Halmo), Beseda, Dvorák (68.Magdolen), Rehák, Balážik, Orolín, Sekera (80. Lančarič)

Záznam zápasu Myjava - Malženice (1. časť):

Záznam zápasu Myjava - Malženice (2. časť):

Juniorka Spartaka odohrala svoj prvý zápas pod vedením nového trénera Petra Gažiho, ktorý nahradil vo funkcii Jána Pavlovčíka. V Galante prehrávala gólom z penalty Tótha, po zmene strán spečatil skóre na 2:0 Polák.

Galanta – Spartak Trnava juniori 2:0 (1:0)

Góly: 11. Tóth (pen), 65. Polák

SPARTAK: Urminský – Pavlovčík, Marinkovič, Daniel, Michalička (28. Filkorn, 71. Ševčík), Horvát, Kareem (58. Zedek), Bencz, Ondreák (67. Vrška), Martinka, Peterson (46. Foltýn)

Šaľa – Nitra B 2:2

Marcelová – Veľké Ludince 3:0

Zlaté Moravce/Vráble B – Považská Bystrica 0:3

Nové Mesto nad Váhom – Beluša 0:0

Kalná nad Hronom – Nové Zámky (hrá sa 16.9 o 16:00)

Futbal, 6. liga: Majcichov zdolal Zeleneč, Zavar hasil bod v Pavliciach

Futbal, 6. liga: Majcichov zdolal Zeleneč, Zavar hasil bod v Pavliciach

Vraví sa, že derby nemá favorita a potvrdilo sa to v dueli Majcichova so Zelenčom, kde domáci pripravili... celý článok

Futbal, 7. liga A: Modranka zachraňovala v zápase s Kátlovcami bod v samom závere

Futbal, 7. liga A: Modranka zachraňovala v zápase s Kátlovcami bod v samom závere

Zápas kola sa hral v Modranke, kde hostili lídra tabuľky z Kátloviec. Domáci museli v posledných minútach... celý článok

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

Piešťany majú v poslednom období dobrú formu, ktorá ich vyniesla v tabuľke na druhú priečku hneď za... celý článok