Futbal, 5. liga: Špačince šancu dostať sa na čelo tabuľky nevyužili, Zvončín bodoval naplno

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.9.2019, 19.36, prispievatelia

Piešťany vyhrali v Horných Orešanoch tesne 2:1. Na gól Juraja Branišu z úvodu stretnutia odpovedali domáci v 74. minúte z penalty Róbertom Rajtom, už o dve minúty ale rozhodol o víťazstve PFK Adam Kusý.

Adam Kusý strelil rozhodujúci gól zápasu Horné Orešany - Piešťany. Archívne foto: Ján Král

Radimov mal v tomto kole voľno, Špačince príležitosť predstihnúť vedúce mužstvo tabuľky však nevyužili. V Holíči viedli 1:0 gólom Píša, nakoniec si však zo Záhoria domov viezli len jeden bod. Čelo tabuľky tak zostáva bez výraznejších zmien, zatiaľ dominuje Radimov, Špačince zaostávajú o jeden bod, nasleduje Zvončín.

Zvončín sa po dvoch zaváhaniach vrátil do svojej štandardnej formy a susedovi z tabuľky nasúkal doma štyri góly. O osude zápasu bolo rozhodnuté už po prvom polčase, ktorý vyhral Zvončín 3:0. Výsledok zápasu v samom závere prikrášlil štvrtým gólom Rumpel.

Posledné Voderady doma prekvapili a svoj prvý bod získali v zápase s Hornou Krupou. Tá tak po remíze už na čelo tabuľky začína strácať. Aj v tomto zápase sa blysol hosťujúci Šiška, ktorý po minulotýždňovom hetriku zaznamenal dva góly.