Futbal, 6. liga: Zavar v šlágri zdolal Zeleneč, dostal sa na čelo tabuľky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.9.2019, 20.39, prispievatelia

Cífer a Pavlice ponúkli divákom až deväť gólov a dokonalú zápletku. Domáci viedli v 36. minúte už 4:1, hostia ale nezložili zbrane a dokázali vyrovnať. O výsledku 5:4 napokon rozhodol v 63. minúte hrajúci tréner Cífera Paštiak.

Futbal, 6. liga: Zavar v šlágri zdolal Zeleneč, dostal sa na čelo tabuľky

Adrián Paštiak (v žlto-čiernom) strelil rozhodujúci gól duelu Cífer - Pavlice. Archívne foto: Ján Král

V šlágri kola prišiel Zeleneč v súboji so Zavarom o svoju doterajšiu neporaziteľnosť. Hostia si odniesli po víťazstve 3:1 všetky body a v súboji o čelo tabuľky preskočili, aj keď len o skóre, práve Zeleneč. Víťazstvo hostí zabezpečil v druhom polčase dvoma gólmi Jakub Ďuriš, aktuálne najlepší strelec súťaže.

Červeník a Pečeňady strácajú na prvé dve mužstvá v tabuľke už štyri body. Červeník v Siladiciach len remizoval, Pečeňady naplno bodovali v Križovanoch.

Prvé body v lige zaznamenal Cífer, ktorý zdolal Pavlice hokejovým výsledkom 5:4. Až sedem z deviatich gólov pritom videli diváci už v prvom polčase. Víťazstvo domácim zabezpečil hrajúci tréner Cífera Paštiak. Bez víťazstva zostávajú aj po šiestom kole Drahovce, ktoré opäť remizovali, tentoraz v Bučanoch.

Futbal, 6. liga - 6. kolo:

Cífer - Pavlice 5:4 (4:3)
Góly: 11. Juhász, 18. Tibenský, 34. Domorák, 36. Krutý, 63. Paštiak - 31. Dubovský, 41. Hudec, 44. a 49. Polednák
CÍFER: Mitka - Kupkovič, Krutý, Mrva, Domorák, Tibenský, Roman, Slabý, Juhász, Ondra, Paštiak (Gašparovič, Drinko, Páleník)
PAVLICE: Karmažín - Bočko, Dubovský, Malík, Kovelskyi, Šimo, Lacek, Križan, Ratkovský, Polednák, Hudec

Križovany nad Dudváhom - Pečeňady 1:2 (1:1)
Góly: 42. Hrnčiar - 6. a 64. Halas
ČK: Vahalík (Pečeňady)
KRIŽOVANY: Bzdil - Madara, Horský, T. Táčovský, Málik, Baláž, Hrnčiar, M. Táčovský, Sedlák, Barniak, Hermanský (Viselka, Dananai)
PEČEŇADY: Vahalík - Jankovič, Durdy, Kaľuha, Turanský, Belokostolský, Halas, Antal, Gula, Izakovič, Šaradín (Gubala, Vidlička)

Krakovany - Majcichov 2:2 (1:2)
Góly: 42. Andrísek, 71. Gajarský - 2. a 36. Hoblík
ČK: 52. Kubík, 87. Spál (Krakovany)
KRAKOVANY: Gežo - Toplanský, Verchola, Machač, Kubík, Urban, Grivalský, Ďuračka, Prvý, Andrísek, Spál (Gajarský, Gažík)
MAJCICHOV: Miškovič - Hegyi, Štrbo, Scheip, Pecháček, Klačo, Neštický, Marek, Repa, Bartoš, Hoblík (Židek, Škultéty, Bogner, Timona, Štrbo)

Siladice - Červeník 3:3 (1:3)
Góly: 37. Obuch, 49. Laurinec, 53. Lančarič - 10., 25. a 40. Babic
SILADICE: S. Fančo - B. Fančo, I. Fančo, Rau, Trnovec, Kupec, Sekereš, Gábor, Obuch, Laurinec, Horváth (Lančarič)
ČERVENÍK: Kubatka - Babic, Krajčovič, Krajčo, Kondač, Nemec, Gábriš, Vančo, Ješko, Kolony, Gabrhel (Štefunko)

Leopoldov - Biely Kostol 1:1 (1:0)
Góly: 39. Endrle - 47. Szabó
LEOPOLDOV: Žemla - Kavuliak, Gatci, Piovarči, Lukáčik, Mičian, Šuliman, Edrle, Čeliga, Beko, Krajinčák (Poláček)
B. KOSTOL: Indrišek - Malina, Gašparík, Adámek, Čmehýl, Jurina, Szabó, Stacho, Kopčan, Backa, L. Semanko (D. Semanko, Samák, Sládeček)

Bučany - Drahovce 2:2 (1:2)
Góly: 27. a 58. Bunček - 11. Duchaj, 33. Vančo
BUČANY: Putera - Mračník, Bindics, Fančovič, Bunček, Zubčák, Benko, Katona, Maruna, Krška, Rafi (Macko, Loti)
DRAHOVCE: Paulovič - Valla, Horúcka, Zajac, Vančo, Marušic, Karas, Gabriš, Duchaj, Vančo, Poláčik (Bihari, Bednár, Šerjeník)

Zeleneč - Zavar 1:3 (1:1)
Góly: 13. Formanko - 10. Sudin, 56. a 68. Ďuriš
ZELENEČ: Gottstein - Zubák, Bartovič, Kocian, Karol, Dovičič, Bánovec, Babic, Benkovský, M. Formanko, V. Formanko (Tibenský, P. Formanko)
ZAVAR: Púchly - Daniš, Sanny, Krajčovič, Jurovatý, Sudin, Psota, Vido, Ďuriš, Burčiar, Hrašna (Bartovič, Chlebík)

1       OŠK Zavar                                       6   5   0    1    21:8      15      6
2   ŠK Slávia Zeleneč 6 5 0 1 19:6 15   3
3   TJ Slovan Červeník 6 3 2 1 17:11 11   2
4   ŠK 2011 6 3 2 1 15:12 11   5
5   FK Krakovany 6 3 1 2 13:14 10   1
6   MTK Leopoldov 6 3 1 2 9:12 10   -2
7   FK Biely Kostol 6 2 2 2 11:9 8   -1
8   OFK Bučany 6 2 1 3 11:15 7   -5
9   OZ TJ Družstevník Pavlice 6 2 0 4 18:21 6   0