Gladiátori najprv podľahli favoritovi z Bratislavy, následne vyhrali na skalickom ľade

ŠPORT - Hokej | 17.9.2019, 07.01, prispievatelia

Podľa oficiálnych údajov si na úvodný zápas trnavských hokejistov našlo cestu viac ako šesťsto divákov.

Gladiátori najprv podľahli favoritovi z Bratislavy, následne vyhrali na skalickom ľade

Podávanie rúk po zápase s Capitals. Foto: hktrnava.sk

Vynikajúcich šesťstopäťdesiat divákov si prišlo pozrieť prvý zápas trnavských hokejistov proti favorizovanému celku z Bratislavy.

Favorit mal na súpiske známe mená ako Dávid Buc, Marek Slovák, či Denis Hudec a prvú tretinu vyhral 2:1 keď na dva góly Róberta Vargu odpovedal navrátilec do trnavského dresu Roman Jurák.

Druhá tretina sa skončila bezgólovou remízou a o výsledku rozhodla posledná časť, keď hostia udreli až tri razy. Za stavu 1:5 pridal druhý gól gladiátorov Nino Szalay.

V druhom stretnutí sa gladiátori predstavili na ľade Skalice a od regionálneho súpera si po výhre 5:3 odviezli všetky body.

Hoci išli domáci v piatej minúte do vedenia, ešte v prvej časti hry po góloch Juráka a Hrbáčika odchádzali do kabín spokojnejší Trnavčania.

Rovnaký scenár mala aj stredná časť zápasu, Skalica strelila gól, ale Lukačovič a opäť Hrbáčik pridali zásahy za gladiátorov.

V záverečnej tretine znížil skalický Šmída, gólovú bodku za duelom dal v presilovke hosťujúci Klučiar.

Trnavčania majú po úvodných dvoch kolách na svojom konte jednu prehru a jednu výhru za čo im patrí v priebežnej tabuľke piate miesto.

V stredu 18. septembra hostia od 17.30 doma Martin, v piatok v rovnakom čase nováčika súťaže z Levíc.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 1. KOLO

HK Gladiators Trnava – Bratislava Capitals 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Góly: 18. Jurák, 56. Szalay – 12. a 15. R. Varga, 45. Buc, 49. T. Varga, 51. Slovák

Strely: 26:47
Vylúčenia: 13:10
Presilovky: 1:3

Diváci: 650

Rozhodovali: Novák – Jedlička, Krajčík

Trnava: Brucháč (Ivanovič) – Mihalko, Vidovič, Klein, Mrázik, Štepanovský, Jakab, Lukačovič, Burian – Klučiar, Schmidt, Jurák – Beták, Ševčík, Szalay – Mrava, Hrbáčik, Kamenický – Bobál, Olša, Hudec

Capitals: Mega (Hamerlík) – Martinelli, Bohunický, Bača, Jankovič, Lukáčik, Petrinec, Juriga, Bodnár – T. Varga, Slovák, Selleck – R. Varga, Buc, Holovič – D. Hudec, Surovka, Vašaš – Šalka, Smolka, Danišovský

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 2. KOLO

HK Skalica - HK Gladiators Trnava 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Góly: 5. Trnka, 28. Nemec, 44. Šmída – 8. Jurák, 16. a 38. Hrbáčik, 31. Lukačovič, 56. Klučiar

Strely: 43:28
Vylúčenia: 5:7
Presilovky: 2:2