Zápas Pečeňady - Krakovany mal tragický koniec, zomrel rozhodca Karol Ševčík

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.9.2019, 19.07, Ján Král

Siedme kolo šiestej futbalovej ligy sa zapíše do histórie Oblastného futbalového zväzu Trnava čiernym písmom. Po zápase Pečeňady – Krakovany zomrel rozhodca Karol Ševčík (69). Stretnutie absolvoval ako asistent rozhodcu, po záverečnom hvizde a príchode do kabín odpadol a napriek rýchlej pomoci od činovníkov pečeňadského klubu sa ho nepodarilo zachrániť.

Tragédia v Pečeňadoch zatienila všetky športové udalosti. Foto: archív trnavskyhlas.sk

Samotný zápas Pečeňady – Krakovany sa skončil remízou 1:1, hostia videli dve červené karty.

Stredopoliar Zavara Jakub Ďuriš má v tejto sezóne obuté strelecké kopačky. Proti Križovanom strelil štyri góly a na konte ich má už celkovo štrnásť. Zavar aj vďaka jeho gólom deklasoval v susedskom derby Križovany 6:1 a vedie tabuľku.

Susedské derby sa hralo aj v Červeníku, kam pricestoval Leopoldov a gólom Beka od 10. minúty viedol. Domáci odpovedali v 79. minúty Kondačom, lenže výsledok v prospech hostí strhol o tri minúty neskôr Holan.

V stretnutí nováčikov súťaže sa rozhodlo už za 17 minút. Biely Kostol strelil Bučanom dva góly Andrejom Adámekom a Ostrihoňom, na čo hostia nedokázali vo zvyšnom čase odpovedať.

Pavlice doma zdolali Siladice 3:1, po bezgólovom polčase hneď po prestávke otvoril skóre Kovelskyi. Zakrátko zvýšil Hudec už na rozdiel dvoch gólov. Mesároš síce korigoval, ale Križan vlial domácim pohodu v 76. minúte.

Juraj Kolenič sa pred sezónou vrátil do Cífera z trnavskej Lokomotívy, v áčku nastupuje pravidelne a teraz splatil dôveru trénera. V Majcichove jeho gól rozhodol o víťazstve Cíferčanov 1:0.