Futbalová glosa: Už sa nemusíme obávať, že nám utečie postup v poslednom kole

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 26.9.2019, 12.03, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Už sa nemusíme obávať, že nám utečie postup v poslednom kole

Pred zápasom Hrnčiarovce - Slávia. Skúsenosti na oboch stranách. Foto: Peter Vozár

Vozo je zranený, preto tentoraz písal o viacerých zápasoch Hrnčiaroviec v rade.

je to už dlhší čas, čo sme nepopísmenkovali, ale pravda je taká, že od zápasu s Dolní Kroupou máme deku jak Danko na IQ testoch.

Prvá zastávka - Košolná. Od úvodu zápasu sme prevzali taktovku, aby sme ju pomaly, ako ubiehal čas postupne púšťali z rúk, až nám nakoniec úplne drbla.

Festival zahodených šancí, nezvyčajne aj Sedlo prepálil z vnútra päťky, ako sa u nás hovorí "na Jeďa", Paťkoló vystrielal pušný prach na Krupú, strelili sme len jediný gól a to si tuším aj domáci museli streliť vlastenca a ku koncu sme už ani sami nevedeli, kde nám hlava stojí, čo využili košolanci a v 90. minúte nás po penalte zaklincovali.

2:1.

Ďalšia štácia Dobrá Voda, v Trnave jarmek, na Dobrej Vode hody, kolotoče, cukrová vata a rozhodca, tak ale ja som bol dohodnutý s pánom Šedivákom v sobotu večer, že odkoučujem žiakov a volám mu, kde pre mňa do TT prídu a ideme do hlbokých lesov Karpát na miesto Dobrá Voda zvané.

Volám v nedelu a pánko samozrejme už na Dobrej Vodke.

Že dík, ale pamätaj, som jak žena, odpúšťam, ale nezabúdam.

Už som mu odpustil, ale toto muselo ísť von.

Ale z počutia viem, že trápenka tiež, Holo strhol vedenie na našu stranu, ale tie naše epické konce nás opäť stáli všetky body.

"Do kopcov ich tých našich dám behávat!" Trikrát prehra v tejto sezóne a trikrát v posledných minútach.

Sa im hrávalo, ked som im hráčov cez polčas uštval, alebo po vystriedaní doniesol nový veter.

2:1.

V súčasnej forme sme radšej preložili zápas v Bínovcách a vyšli si na derby.

Stará forma nás však neopustila ani o týžden a držala sa nás aj v zápase proti nováčikovi súťaže Slávii.

Pre pár našich hráčov mal duel špecifickú príchuť, nakolko ešte prednedávnom behali za Cukrovarom.

Že sa slávisti na napríklad Hola nehnevajú, dokázali hned od úvodu zápasu, ked mu darovali hráča. Šikovný chalan. Holo si pýtal loptu, chlapec s ním, Peťo pobehol, chalan s ním, Holo do šatne, chalan s ním, do sprchy ... neviem ako, ale budem sa musiet Hola spýtat, že ako je chalan na domáce práce.

Oveľa viac priestoru mal teda druhý náš ofenzívny klenot Jeďo. V strede si pekne pýtal lopty, šikovne rozohrával, len to zakončenie. Také pluvance, že brankár musel utekat proci lopte, aby nedostal žltú za zdržovanie.

Zlým znamením bolo aj nútené striedanie Marcelinha už v siedmej minúte, ale tiež aj sympatický výkon hostí.

Motivácia im tiež nechýbala a vôbec nevyzerali iba na jedno dovtedajšie víťazstvo, miestami dokonca pôsobili lepšie ako my.

Z toho pramenili aj niektoré ich čisté šance, ktoré však Matúško kryl. Tiež bol jeden z tých, čo obliekali zošívaný dres.

Aj on však bol krátky na Gáborovu strelu, ktorý sa po sérii chýba v strede poľa dostal do samostatného úniku a Rihanna rutinérsky prestrelil.

Vzhľadom na predsezónne ambície sme v týchto fázach hry absolútne nepôsobili ako favorit, naopak, hra bola vyrovnaná s minimom šancí.

Výrazne mladších hostí vzadu viedol výrazne starší Poly, jeden z posledných reliktov našej športovej triedy na futbalových trávnikoch a v strede Denis.

Po polčase v snahe zmeniť obraz hry sme poslali na hriščo mladoženáča Pílku, ktorý toho stihol za 30 minút viac ako niekto za 3 zápasy.

Najprv našiel Hola, ktorý oklamal svojho osobného strážcu pravdepodobne s výhovorkou, že si odskočí na malú a poprosil ho, aby sa nepozeral.

Peťo na dvakrát, ale predsa - 54. minúta a 1:1.

Miesto signálu na zlepšenie, nepochopiteľné zvolnenie, nedostúpenie, prvá hlavička Tokoša ešte smerovala do brvna, odkial sa odrazila do päťky a jediný, kto sa zaujímal o osud lopty, bol opäť len Tokoš a hlavou pohodlne zvýšil na 2:1 pre hostí.

Iba minútu po vyrovnávajúcom góle.

Na opačnej strane ešte Dudko preváhal možnosť skórovať z ideálnej pozície, loptu si šteloval jak Sulík kandidátku a s rovnakým výsledkom. Celé zle.

V 80-tej minúte sa skôr domov vypýtal od rozhodcu Pílka a s výsledkom už nič nespravil ani náš platonický tlak, navyše o hráča menej.

Ale všetko zlé je na niečo dobré a tak už opäť v septembri vieme, že sa až do konca súťaže nemusíme obávať, že nám postup ujde v poslednom kole.