Hokejisti na cudzích klziskách neuspeli, doma však porazili jedného z favoritov súťaže

ŠPORT - Hokej | 1.10.2019, 08.49, prispievatelia

Striedavé výsledky pokračovali u trnavských gladiátorov aj v ostatnom týždni.

Hokejisti na cudzích klziskách neuspeli, doma však porazili jedného z favoritov súťaže

Vhadzovanie v zápase proti Dubnici. Foto: klubový web Trnavy

Gladiátori v stredu zamierili do Žiliny a súperom im bol minuloročný extraligista. Prvú tretinu vyhrali domáci, keď na dva góly Prašila a jeden Pišoju reagoval Trnavčan Nino Szalay.

Prašil tretím gólom v zápase zavŕšil hetrik a jeho spoluhráč Síkela poslal Žilinu do vedenia 5:1. V záverečnej tretine už iba znížili hostia Dušan Klučiar a osemnásťročný Tobiáš Marguš na 3:5 z pohľadu gladiátorov.

---

Na piatkový zápas šiesteho kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže prišiel do Trnavy jeden z favoritov súťaže – tím Dubnice.

V presilovej hre otvoril skóre domáci Filip Mrava, ale hostia po prvého klaksónu otočili duel po góloch Kanaeta a Jakubíka. V druhej časti hry padol iba jeden presný zásah a pripísal si ho domáci Samuel Ševčík.

Do záverečnej tretiny sa teda išlo za vyrovnaného stavu, ale domáci Šimon Beták naklonil misky váh na stranu gladiátorov. Záver zápasu patril Trnave, Matúš Mihalko uzavrel skóre na 4:2.

---

Tretí zápas počas týždňa nasmeroval gladiátorov do Topoľčian a ich hráči sa do Trnavčanov pustili hneď v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Z trestného strieľania zvýšil v druhej tretine Podstavek na 4:0 a rozdiel piatich gólov navýšil vedenie domácich vo vlastnom oslabení Ručkay. Až za rozhodnutého stavu sa dostali k slovu aj hostia, Filip Mrava upravil na 1:5.

Jozef Kováčik opäť vrátil stav zápasu na rozdiel piatich gólov a svoj piaty sezónny gól vsietil Martin Hrbáčik. Posledné slovo mal domáci Ručkay a uzavrel na 7:2.

Gladiátori ostávajú na ôsmom mieste tabuľky, v stredu 2. októbra od 17.30 hostia Spišskú Novú Ves, o dva dni bude ich autobus smerovať do Považskej Bystrice.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 5. KOLO

Žilina - HK Gladiators Trnava 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Góly: 2. Pišoja, 9., 15. a 30. Prašil, 34. Síkela – 15. Szalay, 36. Klučiar, 49. Marguš

Strely: 48:29
Vylúčenia: 6:9
Presilovky: 1:2

Diváci: 484

Rozhodovali: Výleta – Kollár, Ševčík

Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Coma, Turian, Pišoja, Patlevič, Housa, Junas – Markovič (A), Minárik, Sikela – Rehák, Húževka (C), Marcinek – Macek (A), Prášil, Záhradník – Chlepčok, Valášek, Gálik

Trnava: Ivanovič (Brucháč) – Evdokimov, Vidovič, Klein, Mrázik, Mihalko, Jakab, Lukačovič, Burian – Klučiar, Beták, Jurák – Mrava, Klučiar, Szalay – Marguš, Hrbáčik, Kamenický – Bobál, Olša, Hudec

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 6. KOLO

HK Gladiators Trnava - Dubnica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 4. Mrava, 38. Ševčík, 47. Beták, 60. Mihalko – 12. Kanaet, 18. Jakubík

Strely: 36:46
Vylúčenia: 5:4
Presilovky: 1:0

Diváci: 265

Rozhodovali: Výleta – Kiepeš, Stankovič

Trnava: Brucháč (Ivanovič) – Evdokimov, Vidovič, Klein, Mrázik, Mihalko, Burian, Lindeman, Kormúth – Klučiar, Beták, Jurák, Mrava, Szalay, Ševčík, Hrbáčik, Kamenický, Bobál, Olša, Hudec

Dubnica: Kutej (Lakosil)- Švec, Bagin, Košecký, Jarábek, Dúžek, Chatrnúch, Fančovič, Trška- Kristín, Hegyi,Kokavec, Jakúbek, Nemček, Klimenta, Jakubík, Ďuriš, Kanaet, Silchenko, Prna, Pelech

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 7. KOLO

Topoľčany - HK Gladiators Trnava 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
Góly: 4. Olejník, 11. Gergel, 14. Tomčák, 37. Podstavek, 46. a 60. Ručkay, 50. Kováčik – 47. Mrava, 57. Hrbáčik

Strely: 52:31
Vylúčenia: 3:10
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 1:0