Spartak po individuálnych chybách prehral s Dunajskou Stredou

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.10.2019, 19.28, Ján Král

Spartak Trnava prehral v krajskom derby s Dunajskou Stredou 1:2. Andeli prehrali po hrubých individuálnych chybách, keď zlyhali v defenzíve a vpredu nepremenili aj vyložené šance. Hlavne za výkon v druhom polčase by si však minimálne remízu zaslúžili.

Spartak po individuálnych chybách prehral s Dunajskou Stredou

Lucas Lovat (vpravo) strelil jediný gól Spartaka v zápase. Foto: trnavskyhlas.sk

Už v piatej minúte prišla chyba v zadných radoch Spartaka, do palebnej pozície sa dostal Kristopher Vida, Rusov jeho strelu ešte zblokoval, k odrazenej sa však dostal Fábry a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1.

Prvú vážnejšiu šancu si spartakovci vypracovali v 25. minúte, po Lovatovom centri z ľavej strany hlavičkoval na prvej tyči Tavares a brankár Jedlička musel na čiare vyrážať na roh.

Tutovku spálil po polhodine hry Lovat, keď Diogova strieľana prihrávka prešla cez celú päťku, ale Brazílčan trafil zblízka len do bočnej siete.

Do prestávky sa ešte zapotil aj Rusov, ranu Oravca trnavský brankár spacifikoval.

Červeno-čierni po prestávke zvýšili obrátky, tlačili sa dopredu, boli lepším tímom a snažili sa zvrátiť nepriaznivý stav. Po Lovatovom centri mal k tomu blízko Tavares, ale hlavou minul bránku.

V 67. minúte vysunul Tešija striedajúceho Dangubiča, chorvátsky legionár zakončil strelou do bočnej siete.

O minútu neskôr ale Dangubič krásne vyslal nečakanou prihrávkou do šestnástky do gólovej šance Lovata, ktorý si loptu ešte prebral a nekompromisnou jedovkou vyrovnal.

Tlak Trnavy silnel, paradoxne, vtedy udreli hostia. Po sérii chýb v trnavskej defenzíve získal DAC loptu v nebezpečnom území, Divkovič prihral Kristopherovi Vidovi a ten nikým nekrytý pohodlne skóroval – 1:2.

Andeli boli ďalej aktívni, prešli na hru s troma útočníkmi, v 87. minúte začaroval na šestnástke s loptou Diogo, vypálil z hranice pokutového územia, jeho pokus ale išiel o niekoľko centimetrov vyššie ako bolo treba.

V závere mohol byť hrdinom Yilmaz. Lenže najprv hlavou netrafil Diogov center a o čosi neskôr po ďalšej spolupráci s Portugalčanom spálil na päťke tutovku, keď zlyhal v koncovke po ideálnom centri.

Napokon ešte mohol DAC zvýšiť svoje vedenie, Kristopher Vida ale druhý gól už nepridal.

Atmosféra pred zápasom:

Fortuna liga – 11. kolo:

Spartak Trnava – Dunajská Streda 1:2 (0:1)

Góly: 68. Lovat -  5. A. Fábry, 74. K. Vida

ŽK: Mesík - E. Ramirez, Jedlička

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko

Diváci: 3949

SPARTAK: Rusov – Turňa (79. Yilmaz), Menich, Mesík – Diogo, Halilovič (79. Grendel), Gamboš (66. Dangubič), Tešija, Lovat – Sobzcyk, Tavares. Tréner: Chéu.

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec – A. Fábry (68. Divkovič), Ronan, M. Vida, K. Vida – E. Ramirez. Tréner: Hyballa.

Peter Hyballa (tréner Dunajskej Stredy): „Počas predzápasovej rozvičky prišiel šok, že Koštrna nemôže pre zranenie hrať. Nastúpil teda Blackman. Začali sme dobre, kompaktne, striedali sme dlhé a krátke lopty. Potom tam bolo veľa stretov, faulov, štandardiek. V druhom polčase bola Trnava lepšia, dobre hrala po krídlach, mali sme s tým problém. Vyzdvihol by som našu bojovnosť, každý hráč išiel na maximum. Druhý gól z našej strany bol top, Divkovič krásne asistoval. Trnave patrí kompliment, hlavne za druhý polčas. S Trenčínom sme boli lepší a prehrali sme. Dnes to bolo napoak, ale berieme tri body my. Aj taký je futbal, hráčov však musím pochváliť za prístup k zápasu.“

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Videli sme najlepší zápas slovenskej ligy v tejto sezóne. Bol to úžasný duel, myslím si, že futbal vyhráva, ak sa obaja snažia zvíťaziť a urobia všetko pre víťazstvo. Dva pozitívne tímy sa dnes snažili vyhrať. Dunajská Streda má veľmi kvalitné mužstvo, myslím si ale, že sme boli lepší. Toto sú stretnutia, ktoré môžu ľudí pritiahnuť do hľadiska a pozdvihnúť úroveň ligy. V prvom polčase sme mali tri veľké šance, súper jednu a skóroval z nej po individuálnej chybe. V druhom dejstve mi to pripomínalo ako by som videl opäť súboj s Plovdivom. Útočili sme, vytvárali si šance, zatvárali sme priestory, získavali odrazené lopty, boli agresívni... Tvrdím, že neverím v šťastie, ale po dnešku asi musím zmeniť názor.  Dnes sme nemali šťastie. Druhý gól DAC-u bol veľmi pekný ale padol po našej neuveriteľnej chybe. Celý slovenský futbal môže byť hrdý na oba tímy, ktoré sa snažili hrať dobrý futbal. Ak sa budeme na Slovensku uberať touto futbalovou cestou, vychováme lepších hráčov a liga bude zaujímavejšia. Na svojich hráčov som hrdý. Neviem ako vyjadriť svoje pocity po tejto prehre, zaslúžili sme si vyhrať.“