Štart hviezdy waleskej reprezentácie v Trnave je ohrozený

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.10.2019, 16.31, prispievatelia

Tréner Walesu Ryan Giggs ale verí, že s futbalistom bude môcť počítať.

Štart hviezdy waleskej reprezentácie v Trnave je ohrozený

Štadión Antona Malatinského bude vo štvrtok vypredaný. Ilustračné foto: Juraj Cisár

Štart waleského reprezentanta Aarona Ramseyho vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2020 proti domácemu Slovensku je otázny.

Dvadsaťosemročný stredopoliar vynechal nedeľňajšie stretnutie najvyššej talianskej súťaže, v ktorom jeho Juventus Turín zdolal milánsky Inter 2:1.

Podľa trénera Maurizia Sarriho cítil Ramsey počas rozcvičky v polčasovej prestávke chvenie v tzv. odťahujúcom svale, preto do zápasu nezasiahol.

Aaron Ramsey patrí medzi najväčšie hviezdy waleskej reprezentácie, ale národný dres si naposledy obliekol v novembri 2018.

Tréner Walesu Ryan Giggs napriek spomenutým zdravotným problémom verí, že Ramsey bude môcť nastúpiť vo štvrtkovom zápase v Trnave a tiež 13.  októbra proti Chorvátsku.

V doterajšom priebehu sezóny odohral za Juventus päť súťažných zápasov, v ktorých raz skóroval.

Na pondelňajšom tréningu chýbali klubovej ikone Manchestru United aj Daniel James, Harry Wilson a Tom Lawrence.

Prví dvaja menovaní dostali voľno, keďže ešte v nedeľu absolvovali zápas 8. kola Premier League.

James by vo štvrtok proti tímu Pavla Hapala nemal chýbať v základnej zostave a určite sa bude snažiť nadviazať na svoj víťazný gól z marcového vzájomného zápasu.

Lawrence netrénoval pre bližšie nešpecifikované zdravotné problémy.